SK Brušperk – SK Stonava 2:1 (2:0)

Trenéru Miroslavu Štěpánkovi se ke čtyřem zraněným či ne zcela doléčeným hráčům připojila před utkáním i čerstvá posila J. Pacanovský, kterého přepadla „zubní víla“. Pacanovský chytil z bolesti chrupu horečky a nebyl k dispozici. K zápasu tak nastoupila sestava, která se sebezapřením dohrávala předchozí duel v Bystřici.


„Stav našich zraněných hráčů je neuspokojivý. V takové soutěži, jako je I.A třída, je citelně znát každá absence. Naštěstí se to pomalu lepší a až se nám všichni uzdraví a vrátí do sestavy, bude to zase dobré,“ nepochybuje o síle mužstva předseda stonavského klubu Jiří Frait.


První čtvrthodina v Brušperku, to byla klasická oťukávaná. Stonavští chtěli hrát na jistotu, zezadu, jenže v 18. minutě se k míči dostal Valigura a skrytou a překvapivou střelou otevřel skóre. Gólman Janovský, jenž tentokrát dostal přednost před Glogárem, který odchytal předchozí tři úspěšné zápasy, se za jeho pokusem jen podíval – 1:0.


Už po půlhodině hry odvážně reagoval na chyby v obraně svého celku i nepříznivý vývoj trenér Štěpánek a stáhl ze hry oba krajní beky. Místo nich přišli na hřiště ne úplně zdraví Frait a Loder a Stonava přeskupila řady. Po těchto rošádách začali mít hosté navrch.


Nastěhovali se na polovinu Brušperku, jehož hráči praktikovali jen osvobozující odkopy. V době, kdy visel gól na vlásku, však přišla fatální chyba brankáře Janovského, který vyběhl skoro až k půlce hřiště a svým odkopem doslova věnoval gól Pavlasovi, na kterého zívala opuštěná brána. To bylo pro Stonavské těžké K.O.


Nicméně se nevzdávali a ve druhé půli na hřišti existovali prakticky jen oni. Optická převaha však dlouho nenesla své ovoce. Veškeré akce postrádaly finále, až v 75. minutě se k trestnému kopu Szczygiela dostal Šurin a hlavou líznul míč konečně do sítě – 2:1. Poté spustili hosté na brušperskou bránu tlak, ale bez efektu. Fraitovi byl v jasné pozici odmáván sporný ofsajd, jinak by šel sám na bránu, a v poslední minutě trefil Loder hlavou tyč.

„Smůla. Dnes jsme tady měli na bod. Domácí byli lepší do přestávky, my po ní. Fotbal je ale o gólech a těch dali víc domácí,“ nedělal si z první porážky v sezoně těžkou hlavu předseda Frait. Přes tento neúspěch jsou zatím výkony nového stonavského týmu příslibem do dalších bojů.

Branky: 18. Valigura, 45. Pavlas – 75. Šurin. Rozhodčí: Havlík, žluté karty: 1:2, diváci: 250.


Stonava: Janovský – Špinar (35. Frait), Janáček, Bystroň, Franc (35. Loder) – Petruňa, Stračánek, Geršl, Szczygiel – Minárik (78. Běhounek), Šurin. Trenér: Miroslav Štěpánek.


Další zápas hraje Stonava v sobotu v Dolní Lutyni.