SK Dětmarovice – Durman St. Město u F-M 3:0 (2:0)

„Všichni věděli, jak na tom jsme. Nebudeme si nic nalhávat, nebylo to vůbec dobré. My jsme před zápasem věřili, že jeden povedený zápas nás nakopne a teď zas věříme, že to byl právě tento,“ zadoufal trenér dětmarovického celku Petr Czyž.


U svého týmu velmi vyzdvihl přístup hráčů k utkání. Na mužstvu byla vidět obrovská zodpovědnost, koncentrace. Jeho tým začal nejlépe, jak mohl. Ihned se ujal vedení po pěkné akci na jeden dotek, na jejímž konci stál O. Matušík.


Dětmarovičtí svého soupeře prakticky nepustili na dostřel své svatyně. Předvedli dosud nejlepší podzimní poločas. „Tohle bych rád zdůraznil. Obranná řada a za ní Martin Bartoš v bráně zaslouží pochvalu za svou činnost, hrála bez chyb. Skvěle ji dirigoval Hojdysz, nějaké míče, které kluci pustili za sebe, pochytal zkušený Bartoš. Neměli jsme problém,“ poznamenal spokojený Czyž.


Ve 27. minutě se pak právě Hojdysz krásně zavěsil do vzduchu a hlavičkou po rohu přidal gólovou pojistku – 2:0.


„V kabině jsme si řekli, že by bylo ideální dát rychle třetí branku, abychom Starému Městu definitivně vzali chuť do hry. Bohužel opak byl pravdou a působili jsme zakřiknutě. Soupeř ožil,“ popisoval Petr Czyž. Z těžké chvilky se domácí dlouho nemohli vyhrabat. „Ale ocenil bych, že hráči nepřestávali bojovat. Věděli, že se nedaří, přesto dřeli,“ pochválil hráče jejich trenér.


Nakonec se hosté ke korekci skóre nedopracovali, a tak po přihrávce Velkého mohl přidat třetí gól Punčochář. „Možná jsme se chytili, možná ještě ne. To nám napoví následující těžké utkání ve Smilovicích, které jsou zatím docela dole v tabulce. Nahoře jsou naopak týmy, se kterými se zase tolik nepočítalo. No vypadá to, že letos se o postup strhne asi pořádná mela,“ prorokuje trenér Dětmarovic, jehož tým by se do ní rád zapojil. A pokud možno co nejdříve.


Branky: 3. O. Matušík, 27. Hojdysz, 90. Punčochář. Rozhodčí: Přeček, žluté karty: 2:2, diváci: 150.


Dětmarovice: Bartoš – F. Matušík (70. Ligocký), Novák, Hojdysz, Karkoška – Schimke, Špička, Maleňák, Slanina (68. Velký) – O. Matušík (82. Kroužek), Punčochář. Trenér: Petr Czyž.


Další zápas hrají Dětmarovice v neděli ve Smilovicích.