MFK Havířov – FK Mikulovice 0:0

Domácí začali cestu za prvním podzimním divizním bodem lépe a dostali se i do první velké šance. Po centru Pristáše chybělo k úspěšné hlavičce Vally jen pár centimetrů. Téměř dvacet minut měli Indiáni mírnou převahu, ale do šancí se nedostávali. Ve 30. minutě zahrál v pokutovém území při skluzu rukou Aniol a nepřesný sudí Zelník nařídil penaltu. Minařík napálil míč do tyče, takže se skóre nezměnilo. Od té chvíle však měli Jihomoravané navrch.


Ve druhé části se podařilo Indiánům hru částečně vyrovnat. Hosté byli nadále lepší a nebezpečnější, ale jejich převaha už nebyla tak výrazná jako v první půli. Mikulovičtí měli určitě více šancí ke vstřelení rozhodujícího gólu, ale do obrovských příležitostí se dostali i Havířovští. Nejdříve se po neodpískaném faulu na Giňu vyznamenal dvakrát domácí brankář Pacanovský, aby vzápětí mířil na druhé straně Valla z pěti metrů jen do náruče gólmana Červenky. Z protiútoku v nadějné situaci těsně minul cíl Lhoťan a hned z další akce Havířova ho ve stejné pozici napodobil Pristáš.


Pak až do konce rušného zápasu úřadoval pouze rozhodčí Zelník. Neodpískal hostům několik jasných faulů, včetně těch likvidačních, po kterých dva domácí borci nedohráli zápas. Pak otočil proti domácím i řadu situací včetně rohů. Přesto museli být s bezbrankovou remízou spokojenější spíše domácí.


„Dnes jsme určitě nehráli tak dobře jako v posledních dvou zápasech. Museli jsme opět trochu korigovat sestavu, ale do problémů jsme se dostali sami zbytečnými školáckými chybami, které posadily soupeře do sedla. Bod je vydřený,“ uznal po zápase havířovský trenér Jaroslav Netolička.


Po zápase podalo vedení MFK Havířov na sudího Zelníka stížnost a bude se ho snažit do zbytku sezony vetovat.


Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 5:2, diváci: 350.


Havířov: Pacanovský – Valový, Vrobel, Aniol (46. Pastucha), Giňa – Pristáš (80. Pištěk), Kučerňák, Kisel, Vandriak – Sourada (75. Kodenko), Valla. Trenér: Jaroslav Netolička.


Další zápas hraje Havířov v sobotu ve Zlíně B.