Nesobecky si ale odmítl přisvojit byť jen malé zásluhy, přestože na začátku utkání dvakrát vychytal Prokeše, čímž znemožnil Hlučínu jít do vedení a poté, co domácí vedli, odmítl nejprve vyrovnání a pak i korekci stavu. Čisté konto si určitě zasloužil.


Jak byste zhodnotil váš nedělní výkon?
Je fakt, že nebyl příliš povedený. Hlučín měl dost šancí na to, aby u nás vyhrál. Ale takové zápasy se hrají. Třeba ve Zlíně jsme hráli výborně a prohráli jsme. Důležité jsou body.


Čím byla způsobena vaše menší aktivita v utkání?
Hlučín začal velmi dobře, naopak my jsme se obtížně dostávali do tempa. Před utkáním jsme věděli, že nám vítězství může ohromně pomoci, možná proto na nás byla patrná nervozita. Já bych ale vůbec nesnižoval kvality Hlučína. Zatím je sice dole, ale osobně bych si tipnul, že potrápí nejednoho favorita. Zatím předvádí slušné výkony. Hrál se samými silnými soupeři, vlastně měl všechny z vrchu tabulky a určitě půjde nahoru.

Taky jste si proti němu docela zachytal, ne?
Takhle to prostě je. Já jsem na hřišti jeden z jedenácti hráčů a mým úkolem je chytat. Neberu to tak, že mančaft vyhrál díky mně nebo podobně. Na výhře se vždy podílí celý tým. Samozřejmě i na případné porážce (smích).


Při které šanci soupeře vám bylo nejhůře?
Paradoxně to nebylo při těch úvodních, kdy mě Hlučín spíš trefoval, ale při šanci ve druhé půli, kdy tam někdo hlavičkoval u tyče. Tam jsem měl štěstí, protože kdyby to šlo do brány, neměl jsem možnost vůbec zasáhnout.


Standardky Hlučína bývají nebezpečné. Jak jste je během zápasu zvládali, protože soupeř po nich neudeřil ani jednou?
Na ně jsme byli dobře nachystaní. Trenér nám pouštěl video, ale musím říci, že to zase tak velký problém nebyl, protože i naši kluci v obraně jsou dostatečně zkušení a vysocí, takže vědí, jak se u standardních situací chovat. I my z nich dovedeme dát gól.


Minulý týden se vydařil, postup v poháru, teď výhra ve II. lize. Jak se vůbec na pohár proti Brnu těšíte?
Tak těšíme… Odměna to bude především pro naše mladé kluky, protože ti zkušenější jako Bury, Opi (Jan Buryán, Martin Opic – pozn. aut.) nebo i já jsme proti takovým soupeřům už hrávali. Ale ať si mladí vyzkouší, jak se hraje liga, bude to pro ně ostatně dobrá škola.

Poradíte mladým, jak se na takový zápas připravit? Jak se vlastně proti lize hraje?
Připravit, no nevím. Já mladým v kabině říkám tohle: ‚Podívejte se hoši. Vám je dvacet, právě začínáte s velkým fotbalem. Já jsem už v osmnácti letech chytal ligu a taky mě nikdo na nic nepřipravoval. Tady se na nic připravovat ani nejde. Prostě jdete na plac a zkuste si, na co máte.‘ Já vím, že to asi zní drsně, ale prostě buď na to máte, nebo ne. Nic mezi tím. Nejde každému mazat med kolem pusy. Je třeba to zažít a ověřit si, na co skutečně stačím. Samozřejmě uděláme vše pro to, abychom soupeře potrápili a třeba ho i vyřadili. V poháru občas bývají překvapení, takže zabojujeme a uvidíme. Jisté je, že svátek to bude hlavně pro lidi v Karviné, kteří tady nemají možnost pravidelně sledovat ligové celky.