Svěřenci kouče Jadrného dosud nikdy v klubové historii nezvítězili v Rýmařově. „Byl to pro nás nepříjemný soupeř. Těžil z výhody domácího prostředí, kde je mohutně podporován diváky a nám se u něj nikdy nepodařilo plně se soustředit na fotbal. Běžně jsme si v Rýmařově připisovali vysoké prohry,“ vybavoval si sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Jestli však byla někdy ideální příležitost zlomit nepříjemnou tradici posledních let, pak to bylo právě v neděli. Rýmařov totiž odstartoval do nové sezony prachmizerně. Pětkrát v řadě prohrál a krčil se na spodku tabulky.


Orlovští toho chtěli využít a začali mnohem lépe. Okamžitě se také ujali vedení, když Z. Kadlčák dostal ideální pas, který si zpracoval a brankáře se mohl zeptat, kam to chce – 0:1.


Pak domácí zahrozili několika standardkama, jež zahrával Kocúr, jenže všechny polapil jistý Szarowski, případně šly vedle. To umožnilo hostům pojistit náskok, ale až ve druhé půli.


Stalo se tak opět na začátku poločasu. Pálil Šebek, brankář míč s námahou odvrátil na roh a po něm využil zmatku mezi domácími šiky pohotový Sochora – 0:2.


Následně padla na hosty slabá chvilka, kterou odstartoval gól Kováče. Ten vyslal ve 49. minutě směrem na orlovskou bránu centr zhruba z 35 metrů a míč k údivu celého stadionu, zejména ale brankáře Szarowského, skončil v síti – 1:2. Oslněný Szarowski zřejmě nic neviděl a míč si sklepl volejbalovým způsobem do vlastní brány.


Následně svou nehodu Szarowski odčinil, když vychytal osamoceného Krajčoviče v čisté pozici.


Přesto Rýmařov srovnal krok, neboť se po hodině hry prosadil po rohovém kopu důrazný Jiřičný.


Slávisté znovu zabrali. Kopel mířil vedle, sražení Z. Kadlčáka v pokutovém území zůstalo nepotrestáno, ale v 78. minutě předvedla Orlová nejhezčí akci zápasu, kdy míč putoval na jeden dotek od několika orlovských hráčů a skončil u Zdeňka Kadlčáka, který rozhodl o zrušení rýmařovské kletby.


„Snad nás to patřičně povzbudí před těžkým zápasem s Opavou B,“ přál si sekretář Štěpánek, když se výprava slávistů vracela domů s veselou náladou.


Branky: 49. Kováč, 59. Jiřičný – 2. a 78. Z. Kadlčák, 47. Sochora. Rozhodčí: Trávníček, žluté karty: 3:2, diváci: 286.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Sochora, T. Věčorek – F. Kadlčák, Šebek (61. Kušnír), Široký, Míšanec – Kopel, Z. Kadlčák. Trenér: Josef Jadrný.


Další zápas hraje Orlová v sobotu s Opavou B.