SC Pustá Polom – Lokomotiva Petrovice 1:0 (0:0)

„Neskutečné. Jestliže jsme měli ve Frenštátě velkou převahu, pak nevím, jak nazvat naši hru v Polomi. Snad devadesát procent jsme drželi míč ve své moci, domácí měli dvě šance a dali nám rozhodující gól v 91. minutě. Pro nás je to sportovní tragédie a kluci na tom jsou teď opravdu špatně,“ smutnil sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.


Výběr trenéra Dušana Kohuta začal v Polomi odvážně. Chtěl si jednoznačně připsat všechny tři body. Mikovu střelu hned zkraje zápasu lapil brankář, sada rohů také ke gólu nevedla. Nejblíže k němu měl Šuster. Domácí brankář Kotán chodil u standardek poměrně často ven z brány, a to až k hranici pokutového území. Ve 25. minutě se mu to málem nevyplatilo. Míč minul, ale hlavičkující Šuster netrefil odkrytou bránu.


Lokomotiva měla značný tlak a její brankář Polášek si kopl do míče jen tehdy, když mu spoluhráči přihráli malou domů, aby ji rozehrál. Domácí byli v první půli plonkoví.


Prakticky to samé se dá říci o poločase druhém. Tlak, převaha, kombinace. Vše v podání v Petrovic. „Ale co je nám to platné, když pořádně nevystřelíme na bránu. Mám pocit, že od zápasu ve Frýdlantě, kde nám nebyly uznány tři góly, lehla na mužstvo psychická deka, které se nemůžeme zbavit,“ prohlásil Kencki.


Polomští se ve druhé části poprvé dostali na dostřel až v 65. minutě! Jurčův pokus vytáhl Polášek konečky prstů na roh. Když už se schylovalo k remíze, podnikli domácí rychlý protiútok, na jehož konci byl Kozel a domácí urvali šťastné tři body. Ani trenér domácích Baculiak tomu nemohl věřit. „Po takovém průběhu je výhra zlatá,“ nevěřícně kroutil hlavou. Petrovice neutěšily ani lichotky domácích hráčů a diváků, kteří tvrdili, že si vítězství Polom nezasloužila.


Branka: 90(+1). Kozel. Rozhodčí: Adamec, žluté karty: 4:6, červené karty: 84. Šmíd – 85. Anastazovský, diváci: 150.


Petrovice: Polášek – P. Klimek, Bielan, Bernatík (47. Směták), Kumpán – Miko, Dittrich, Anastazovský, Lukan – Šuster (78. Skřižovský), Urban. Trenér: Dušan Kohut.


Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Petřkovicemi.