Stěžejní období, kdy se láme tabulka, začínají fotbalisté MFK OKD Karviná venkovním dvojzápasem a hned na úvod je nečeká žádný lehký úkol. V cestě jim stojí jeden ze spolufavoritů soutěže z Jihlavy, který zatím nenaplňuje očekávání fanoušků ani klubového vedení. V tabulce je po šesti kolech dokonce za Karvinou.


„Jihlavu jsme sledovali v zápasech proti Mostu a Hlučínu a musím říci, že hraje opravdu velmi agresivně. Presinkem si vynucuje ztráty míče soupeřů, navíc má nebezpečné standardky. Je to poměrně ofenzivní tým, na který si musíme dát velký pozor. Zvláště v jeho domácím prostředí,“ upozorňuje trenér Karviné Leoš Kalvoda.


Jihlavský kouč Jan Urban řeší v současné chvíli rébus na pozicích útočníků, kde nemá k dispozici Pešku a Simra. „Do útoku stále moc variant nemáme. Pracujeme na tom, abychom do konce přestupního termínu přivedli skutečnou posilu z ligy pro zakončení,“ nastínil Urban, že se pokusí Karvinou překvapit už dnes.


Trenéra Kalvodu zase trápí stav kádru svého týmu. „Mišinský má potíže s třísly, Pavlík zase s břišním svalem. K tomu se na tréninku srazili hlavami Milosavljev s Čemanem a Čeman měl lehký otřes mozku,“ mračil se Leoš Kalvoda, který stále nemůže povolat do zbraně ani Radka Slončíka, který dosud neodehrál jediný zápas.


Pokud se stav výše indisponovaných borců nezlepší, budou zásahy do sestavy citelnější než obvykle. „Naštěstí máme široký a početný kádr. Je z čeho vybírat. Pro Jihlavu nejspíše budou muset nastoupit Novák s Knötigem, těch změn ale může být víc, především z hlediska posunu hráčů na jednotlivých pozicích,“ přiblížil trenér Kalvoda.


Ten ze studia hry soupeře vypozoroval, že Jihlava, ačkoliv se jí momentálně nedaří střelecky, hraje velice ofenzivně a doma si vytváří velký tlak. „Proto nesmíme hrát bojácně. Nemůžeme být proti takovému stylu hry zalezlí, to by bylo harakiri. Je třeba myslet na poctivou defenzivu, ale také aktivní defenzivu. Rozestavíme to kolem půlky a budeme napadat. Musíme zbraně Jihlavy, ke kterým patří presink a standardky, eliminovat hned od začátku, podobně jako na Dukle,“ připomněl svým hráčům úspěšný zápas v Praze trenér Kalvoda.


Na druhou stranu Jihlavští v přemíře útočné snahy poměrně často otevírají zadní vrátka a to by mohla být šance pro karvinské forvardy. „Když se vyvarujeme zbytečných chyb, máme šanci. Loni jsme v Jihlavě dali dva góly, nakonec to nestačilo po porážce 2:3 ani na bod, ale to jsme právě dělali hrubky v obraně. Teď uděláme vše pro to, abychom si aspoň bod přivezli. Říká se, že dva domácí zápasy po sobě se nevyhrávají, tak my zase nechceme ve dvou venkovních utkáních po sobě dvakrát prohrát,“ převrátil si fotbalové rčení podle svého Leoš Kalvoda.