Další kolo fotbalových soutěží očekává řada regionálních týmů s velkým napětím. Už nyní vnímají možné lámání chleba a nerady by se tak brzy vzdávaly svých předem stanovených cílů.


V divizi zažívá černé období tým MFK Havířov. Ten nedokázal v pěti kolech ani jednou skórovat a na své konto si připsal pouze jeden bod za remízu s Mikulovicemi v posledním kole.


Nyní čeká Indiány v sobotu od 11 hodin nadmíru těžký zápas v podobě zájezdu na hřiště rezervy Zlína, která je na druhém místě tabulky, když ještě ani jednou neprohrála. „Vím, že to bude hodně těžké. Áčko hrálo ve čtvrtek, takže proti nám nastoupí určitě notně posílený soupeř. Každopádně se pokusíme zabodovat. V naší situaci může hrát roli spíš to, že nemáme co ztratit,“ míní kouč Havířova Jaroslav Netolička.


Mnohem lépe je na tom Slavia Orlová. Tu už hřeje v tabulce deset bodů a dnes přivítá rezervu Opavy, která nebude moci ve větší míře využít služeb áčkových borců, jelikož ty čeká nedělní zápas v Čáslavi. Orlovští po domácím debaklu od Hulína zmobilizovali síly a venku dvakrát vyhráli, takže v týmu panuje pohoda, která by se mohla přenést na hřiště.


Krajský přebor nabídne derby Albrechtice – Bohumín. Albrechtičtí doma nechtějí přenechávat body soupeřům. Bohumín zase v minulém kole dokázal poprvé zabodovat, když obral díky remíze favorizovanou Čeladnou, takže se dá očekávat zajímavý zápas.


Spravit chuť si bude chtít v domácím prostředí určitě doposud hodně zklamaná Lokomotiva Petrovice. V utkání s Petřkovicemi se musí ohlížet jedině na vítězství. Český Těšín je třetí a výhra s Krnovem se řadí do kategorie povinných.


V I.A třídě hodlá Horní Suchá nadále udržet vedoucí pozici. V Janovicích ji čeká bouřlivé prostředí. Navíc musejí hráči rychle zapomenout na pohárovou blamáž, po které vypadli v týdnu po porážce od Louk, které hrají okresní přebor.

Další zaváhání už nehodlají připustit favorizované Dětmarovice. Původně měl být jejich duel ve Smilovicích šlágrem podzimu, ale Smilovičtí nevstoupili do sezony zrovna pravou nohou a pouhé dva body na jejich kontě jsou obrovským zklamáním.