IRP Český Těšín – FK Krnov 3:0 (1:0)

Omlazený tým trenéra Damka si v sobotu poradil s dalším nepříjemným protivníkem z Krnova a nečekaně okupuje druhou pozici v tabulce. „Nicméně postupové ambice nemáme. Tvoříme nový tým, který je zatím velmi mladý a potřebuje se v přeboru hlavně okoukat. To ale neznamená, že bychom dosud vedoucímu Lískovci něco věnovali. Chceme ho pozlobit, aby to s postupem neměl zase tak jednoduché,“ zasmál se trenér IRP Český Těšín Dalibor Damek.


Hosté z Krnova přijeli v sobotu do Těšína hrát aktivní běhavou kopanou, ale dostávali se maximálně před pokutové území domácích a vlastně si nevytvořili žádnou šanci. Těšínská obrana je k ničemu nepustila.


Zato Damkovi hráči si vytvořili hned několik možností. První velkou měl již ve 2. minutě po přihrávce Šmahaje Popelka, ale z hranice pokutového území minul.


V 16. minutě se již skóre měnilo, když si na rohový kop Mendroka naskočil Šmahaj a krásnou technickou hlavičkou poslal míč do sítě – 1:0.


Do konce první půle mohl utkání definitivně rozhodnout Mendrok, ale v situaci sám na brankáře měl pevnější nervy krnovský gólman Řeháček a o chvíli později pak Mendrokovi zkazila radost tyč krnovské brány.


Po herně docela vyrovnané první půli nastoupili domácí do té druhé ještě aktivněji, měli větší převahu a dvěma krásnými akcemi zápas rozhodli.
V 57. minutě po ose Popelka - Šmahaj - Hradečný posledně jmenovaný přehodil brankáře a zvyšoval na 2:0 a v 88. minutě Mendrok centrem zboku našel Hromadu – 3:0.


„S výsledkem jsem spokojen. Samozřejmě, že v organizaci naší hry jsou stále nějaké nedostatky, ale kluci jsou mladí a chtějí se učit, dál na sobě pracovat, takže ty mouchy ještě vychytáme,“ pochválil trenér Damek svůj tým, který dnes vstupuje do třetího anglického týdne po sobě. Ve středu ho totiž čeká Bohumín v okresním poháru.


Branky: 16. Šmahaj, 57. Hradečný, 88. Mendrok. Rozhodčí: Slaný, žluté karty: 3:1, diváci: 150.


Č. Těšín: Maťašovský – Walach (82. Béla), Szmek, Rac, Popelka – Martinek (75. Hromada), Fikoczek, Mendrok, Hradečný – Šmahaj, Zábelka (65. Jurkovský). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Český Těšín v sobotu v Háji ve Slezsku.