Sokol Dolní Lutyně – TJ Bystřice 0:0

Bystřice přijela s jasným cílem odvézt si bod za ubránění bezgólového výsledku a tomu také podřídila taktiku. „Vůbec jsme se neprosadili. Podali jsme nejslabší výkon podzimu. Oproti zápasu v Libhošti, kde jsme prohráli 0:3 a spálili tam asi dvanáct šancí, byl náš dnešní výkon ubohý a ani ten bod jsme si možná nezasloužili,“ láteřil po zápase sekretář klubu z Dolní Lutyně Václav Šostok.


Také do Lutyně v sobotu dorazilo babí léto. V příjemném podzimním počasí pak domácí hráči na sluníčku asi usnuli, neboť si za celý zápas vypracovali dvě slušné střely. Ale to hosté také. „Za výkon nejde pochválit nikoho. Především obvyklí tahouni mužstva nezahráli ani třicet procent toho, co umí,“ hodnotil chudou remízu Šostok.


Vrcholem všeho byla situace z 65. minuty, kdy kopali domácí penaltu za nastřelenou ruku v šestnáctce. Hanusek ji ale neproměnil a nenavázal tak na gól z pokutového kopu v duelu proti Stonavě. Hledání úspěšného exekutora penalt tak nejspíše bude v dolnolutyňském táboře pokračovat. V tomto kalendářním roce je to totiž už osmá „zbabraná“ desítka!


„Nevíme co s tím. Šancí si vytváříme hodně, ale asi nám není souzeno. Když se k tomu přičte dnešní výkon, není ani co hodnotit. Asi z toho vyvodíme důsledky,“ povytáhnul významně obočí sekretář Šostok.


Nějaké už jsou přitom vyvozeny a týkají se změn v kádru. Kudlík, jenž studuje v Hradci Králové vysokou školu, a také Josef Vanečko, už v týmu nejsou. „Josef se urazil,“ vysvětlil svérázně odchod zkušeného hráče Václav Šostok.


Rozhodčí: Foltýnek, žluté karty: 1:4, diváci: 150.


D. Lutyně: Jurko – Hawlásek (77. Bílý), Smetana, Šimek, Čief – Hanusek, Figura, Posel, Zuček – Tvrdý (85. Sagitarius), P. Vanečko. Trenér: Pavel Juřenčák.


Další zápas hraje Dolní Lutyně v sobotu v Brušperku.