Lokomotiva Petrovice – FK Krnov 3:0 (3:0)

Domácí vpadli do zápasu jako divá voda. „Chtěli jsme potvrdit remízu z Nového Jičína,“ objasnil důvod nebývalé aktivity petrovických hráčů sekretář klubu Bruno Kencki. A Lokomotiva se skutečně činila. Již ve druhé minutě po centru Mika střílel Anastazovský ze dvou metrů vedle, v 10. minutě zase Miko z osmi metrů zcela sám minul a ve 13. minutě spálil již třetí tutovku Urban, když nevměstnal mezi tři tyče svůj pokus z šesti metrů. „Mohlo to být klidně 3:0,“ souhlasil Kencki.

Když se pak netrefil v gólové příležitosti ani Šuster, diváci si říkali, že už snad do černého nezamíří nikdo. Jenže kanonýr Šuster si vzpomněl na své zásahy z Nového Jičína. Ve 33. minutě nic nevymýšlel, napálil balon zpoza vápna na bránu a ejhle - ten propadl do sítě a bylo to 1:0.

Pět minut nato jej napodobil Dittrich a bombou pod břevno upravil na 2:0. Domácí se rozstříleli a nechtěli s tím přestat. Po centru Mika, který opět rozdával spoluhráčům skvostné přihrávky, přidal hlavou třetí úspěch znovu Pavel Šuster. Hosté z Krnova byli poněkud neškodní. Jejich jediným pokusem, který stál za řeč, byl přímý kop, který v pohodě lapil Sabela, vrátivší se po dvou zápasech zase mezi tyče.

Ve druhé části intenzita tlaku Petrovic poklesla. Krnovští se dokonce ocitli v gólovce, ale Sabela házenkářským způsobem vychytal Mituru. Po centru Mika vyslal v plném běhu dělovku na krnovskou svatyni Dittrich. Letěla deset centimetrů nad. Domácí zkušeně hlídali vedení a nepřipustili komplikace. „Výhru jsme už potřebovali jako sůl,“ mnul si ruce Bruno Kencki.

Branky: 33. a 44. Šuster, 38. Dittrich. Rozhodčí: Bátrla, žluté karty: 2:1, diváci: 125.

Petrovice: Sabela – P. Klimek, Dittrich, Kumpán, Bielan – Miko (65. Funiok), Bernatík, Anastazovský, Urban (68. J. Skřižovský) – Lukan, Šuster. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Háji ve Slezsku.