SK Hranice – Slavia Orlová 0:1 (0:0)


Zato doma je to bída a Orlová aby pro své fanoušky pomalu začala pořádat zájezdy po cizích hřištích, aby diváci měli také někdy možnost vidět výhru svých barev na vlastní oči.


„Lámeme si hlavu nad tím, proč nám to doma nejde a venku ano. Ještě jsme na to ale nepřišli. Kluci chtějí doma uspět. Těžko říct, čím to je, jestli slabou diváckou kulisou, opravdu nevíme. Táhne se to s námi od nevydařeného utkání s Hulínem, ve kterém jsme asi urazili fotbalového pánaboha,“ nenacházel vysvětlení venkovních vítězství, kterých mají slávisté už čtyři z celkových pěti, a domácích nezdarů sekretář klubu Josef Štěpánek.


A to trenérovi Josefu Jadrnému opět scházeli tři hráči základu! Chyběli Hrdina, Gazda i Prčík, který má zdrátované prsty na ruce jako památku na poslední domácí duel, v němž mu soupeř dupl kopačkou na prsty. „Kluci znovu skvěle zabojovali. Dá se říci, že v dnešním utkání jsme měli navrch téměř celý zápas,“ podotkl Štěpánek.


Orlovští fotbalisté byli aktivnější od samého úvodu. Po centru Z. Kadlčáka a střele Kopla zasahoval hranický brankář jen reflexivně. Domácí Modelský poté napálil míč do tyče, což byla největší šance Hranic.


Hostující T. Věčorek následně přestřelil bránu a orlovské šance pokračovaly. Po půlhodině dostal od Sochory krásný balon Kopel, k přehození brankáře mu scházel půlkrok. Přímý kop Z. Kadlčáka proletěl zase nad břevnem.


Nejhezčí akci celého utkání předvedli slávisté v 53. minutě. Po sérii narážeček, které začaly u T. Věčorka a pokračovaly přes Kopla, dostal Zdeněk Kadlčák míč už před odkrytou bránu a mohl tak v pohodě skórovat – 0:1.


O dvě minuty později si Szarowski poradil s tvrdou ranou domácích a zbytek zápasu už Orlovští drželi svého soupeře v dostatečném odstupu od své branky.


Branka: 53. Z. Kadlčák. Rozhodčí: Tomanec, žluté karty: 2:3, diváci: 200.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Sochora, F. Kadlčák, Skácelík – Široký, Kušnír, Z. Kadlčák (87. Malík), T. Věčorek (81. Mišanec) – Šebek (79. Trlifaj), Kopel. Trenér: Josef Jadrný.


Další zápas hraje Orlová v sobotu s Porubou.