BFK Frýdlant n. O. – FK Bohumín 1:1 (1:0)

„Uvedením hrací plochy do provozu cheme v postupné rekonstrukci stadionu pokračovat. Máme hotovou projektovou dokumentaci pro výstavbu umělého trávníku 3. generace místo stávající škvárové plochy,“ řekl předseda domácího oddílu Jaroslav Hovjacký. Domácí chtěli při návratu na domácí pažit zvítězit, ale nakonec jim to nevyšlo.

Největští šance ve vyrovnaném průběhu první půle se zrodily až v závěr poločasu, kdy nejprve K. Hradil z bezprostřední blízkosti trefil hlavou náruč hostujícího brankáře Skupeně. Z následného protiútoku vystřelil nebezpečně hostující Gábor. Udeřilo ve 41. minutě, kdy Mandičák uvolnil na levé straně nabíhajícího Šiguta a ten po kličce nedal Skupeňovi šanci – 1:0.

Jak první půle gólově skončila, tak i druhá začala. Ve 49. minutě prošel hostující Kubinski přes dva domácí zadáky a krásným zapadáčkem srovnal skóre utkání. „Musím uznat, že to bylo také dílem náhody, že to skončilo na zadní tyči,“ přiznal šťastný střelec branky Jaroslav Kubinski.

Rozhodnutí mohlo padnout v 65. minutě, kdy po střetu domácího brankáře Škarabely s Kubinskim zapískal hlavní rozhodčí utkání pokutový kop. Ten šel kopat bohumínský Štverka, jenže s vlažným rozběhem nakonec proti domácímu brankáři neuspěl. „Musím přiznat, že se rozhodčí upískl,“ přiznal sportovně hostující záložník, žel, penalta se nakonec přeci jen kopala.

Pak začaly chvíle domácích. V 73. minutě nastřelil K. Hradil břevno hostující branky. O dvě minuty později byl vyloučen po druhé žluté kartě bohumínský záložník Hejnal. V nervózním závěru ještě nedali domácí Šigut se Somrem, navíc v 90. minutě uviděl po faulu na Oborného červenou kartu hostující Košťál. Utkání, které chtěly oba týmy vyhrát, skončilo nakonec remízou 1:1.

„Nechci kritizovat, ale dnes v závěru rozhodčí domácím hodně pomohl,“ nebral si servítky hostující Kubinski. „Je to stejné, jako v minulém domácím zápase. Vytvoříme si spoustu šancí, jenže je nedokážeme proměnit. První půli jsme nehráli tak kvalitně jako po změně stran. Ve druhém poločase jsme si šance vytvořili. Premiéra nám bohužel nevyšla. Soupeř byl bodově v tabulce blízko, měli jsme zvítězit,“ hodnotil duel po utkání domácí kouč Karel Orel.

Frýdlant: Škarabela – Rozkydal, Somr, Pokluda, Melár – Oborný, Mandičák, Žáček, Němec – K. Hradil (66. R. Hradil), Šigut. Trenér: Karel Orel.

Bohumín: Skupeň – Pluta (71. Špryňar), Fluxa, Košťál, Tvrdý – Ducar, Kubinski, Harwot, Hejnal – Gábor, Štverka. Trenér: Martin Kempný.

Rozhodčí: Pobořil – Takáč, Krba. ŽK: Melár, Škarabela – Hejnal, Kubinski, Štverka, Fluxa, Gábor. ČK: 75. Hejnal, 90. Košťál (oba Bohumín). Diváků:350.