Jistebník B – Slavia Havířov 0:3 (0:1)


Futsalisté Havířova vstoupili v Brušperku proti rezervě Jistebníku aktivně a brzy se ujali vedení. Už ve 2. minutě se prosadil středem hřiště Vlček, když prostřelil domácího gólmana – 0:1. Jistebník byl aktivní hrou Havířova očividně zaskočen. Hosté nadále drželi míč a soupeře téměř k ničemu nepustili.

Když už ohrozili gólmana Michalíka, tak ten střely s jistotou lapil. Domácím se nakonec míč do branky Havířova nakonec podařilo dostat, ale naštěstí pro hosty se tak stalo až po klaksonu, takže se do šaten šlo za stavu 0:1.


Také do druhého poločasu vstoupil Havířov vstoupil skvěle. Ve 23. minutě dostal ideální přihrávku přes půl hřiště Schimke, a ten zvýšil na 0:2. Tento gól vyvedl domácí z míry ještě víc. Nebyli schopni nic kloudného vymyslet a Havířov měl hru zcela pod kontrolou.

Ve 31. minutě vyslal Jan Michalík dělovku z dobrých dvaceti metrů, kterou gólman Jistebníku jen vyrazil před sebe a pohotový Neuman dorazil míč do branky na konečných 0:3. Od tohoto stavu začli hrát domácí power play, ale Havířovští tuto přesilovku ubránili a radovali se ze tří bodů.


„Dnes smekám před hráči klobouk dolů. Hráli kolektivně a zodpovědně. Udělal jsem nějaké změny v sestavě, a to přineslo oživení ve hře. To ještě nemohla nastoupit jedna posila z Benaga Zruč Roman Mička,“ řekl spokojený trenér Pavel Michalík.


Branky: 3. Vlček, 23. Schimke, 31. Neuman. Rozhodčí: Vomastek, Linhart, diváci: 90.


Havířov: D. Michalík – Matušík, Neuman, Onderek, J. Michalík, Vlček, Stachel, Maleňák, Hladík, Schimke.