TJ Hradec nad Moravicí – Lokomotiva Petrovice 0:2 (0:1)


Petrovičtí v Hradci řádně prověřili soupeřovy zadní řady, přičemž sami v úvodní půli neměli vzadu problém. Obranu Lokomotivy totiž skvěle řídil kapitán Pavel Bernatík a odvedl perfektní výkon. Za neprodyšnou defenzivou navíc coby poslední instance operoval výborný gólman Sabela, jehož dva zákroky ze druhé části utkání vzbudily obdiv.


Lokomotiva začala jako doma, neboť si byla vědoma, že nováček z Hradce je nebezpečnější právě ve svém domácím prostředí a proto jej nesmí nechat rozehrát. Po úvodním pokusu Šustera se v 16. minutě dostal k míči Anastazovský, do vápna adresoval střílený centr, který sice odkopli hradečtí obránci, jenže pouze do Urbana, od jehož hrudníku se balon dostal do sítě – 0:1.


Šťastný gól zřejmě petrovického forvarda povzbudil, neboť ten za chvíli postupoval úplně sám na bránu, ovšem asi ztratil přehled o tom, kde vůbec je, poněvadž pelášil stále dál a dál, až narazil na už rezignujícího gólmana. Ten zřejmě čekal, že mu Urban pošle míč někam pod „víko“. Nestalo se.


„To, co nám vycházelo proti Těšínu, tedy moment překvapení v útočné fázi, nám podobně šlo i v Hradci. Až na tu koncovku ovšem,“ podotkl sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.


Ve 29. minutě spálil tutovku Šuster, když z jedenácti metrů přestřelil branku Hradce. Lokomotiva soupeře sevřela, usilujíc o gólovou pojistku a kopala tři rohy v řadě. Víc než závary ale nevytěžila.


Poté, co Šuster ve 35. minutě zase pálil nad, mu Miko přichystal další tutovku. Do malého vápna mu poslal míč, který stačilo zasunout za brankovou čáru, jenže Šuster poslal balon z pěti metrů vedle a hradecký gólman tak již podruhé bez pohromy vyvázl ze situace, ve které už neměl absolutně co říct.


To mohlo hosty mrzet, neboť domácí ve druhé pětačtyřicetiminutovce výrazně ožili. Do šance se však dostali až v 75. minutě. Ta stála ale za to. Havelka vypálil bombu zhruba ze dvanácti metrů, jenže Sabela vytáhl senzační zákrok a konečky prstů vytlačil míč na roh.


Petrovičtí odpověděli Anastazovským, jehož pěkná rána se však do branky nedostala. Pak se opět vyznamenal Sabela. Kuděla na něj pálil z devíti metrů, ale Sabela po míči skočil jako Stanislav Gross po právnickém titulu z Plzně. „Zachránil nás,“ chválil brankáře Lokomotivy za zákrok z říše snů Bruno Kencki. Následně hosté docílili druhého gólu, který pro Šustera vymyslel Urban. „Je to pro nás důležité vítězství, které nás určitě správně nabudí pro těžký souboj v Oldřišově,“ domníval se po utkání Kencki.


Branky: 16. Urban, 85. Šuster. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 2:2, diváci: 150.

Petrovice: M. Sabela – P. Klimek, Bernatík, R. Bielan, Kumpán – Lukan, Dittrich, Anastazovský, Miko (87. Funiok) – Urban, Šuster (90. J. Skřižovský). Trenér: Dušan Kohut.


Další zápas hrají Petrovice v neděli v Oldřišově.