Slavia Orlová – H&S Jakubčovice n. O. 3:3 (1:2)

Ještě před výkopem citlivě přistoupil k výběru hřiště arbitr duelu Osička. Hlavní travnatý povrch byl na samé hranici regulérnosti, ale fotbalisté by z něj určitě udělali po 90 minutách bahno, takže se utkání přesunulo na umělou trávu. Pro ni to tak byla mistrovská premiéra.

Domácím hrubě nevyšel úvod. V 7. minutě prohrávali po hlavičce Maliny 0:1 a po půlhodině hry už 0:2, když Moravčík proměnil správně nařízenou penaltu.

„Začátky zápasů, především ty na domácím hřišti, nám nevycházejí. Těžko říct, čím to je, možná i tím brzkým dopoledním začátkem. Než se dostaneme do správné provozní teploty, obvykle už prohráváme,“ podotkl sekretář Orlové Josef Štěpánek.

Tentokrát ale slávisté skvěle zabojovali a dotáhli utkání proti silnému soupeři alespoň k remíze. I když vyhrát mohli. „To jistě. Soupeř byl kvalitní, jeden z nejlepších v divizi, ale k poražení určitě byl. Musím vyzdvihnout neústupnost našich hráčů v osobních soubojích a jejich obětavost a bojovnost. Nepoložili se ani za stavu 0:2,“ chválil Štěpánek.

Oba celky se navíc snažily o atraktivní útočné pojetí fotbalu, a tak se diváci nenudili. Koplova střela ani hlavička T. Věčorka ještě skóre nepřikrášlily, ale ve 42. minutě už si Tomáš Věčorek s centrovaným míčem poradil, vyskočil nejvýše a snížil na 1:2.

Ani nástup do druhé půle slávistům nevyšel – nechali vystřelit Kunce a ten zase zvýšil na 1:3. Ještěže v 59. minutě proměnil Jarmil Kopel penaltu za ruku. Orlová stále žila. A také se vehementně snažila o vyrovnání. Další šance T. Věčorka ani Z. Kadlčáka se neujaly, až v 79. minutě hlavička aktivního Kopla - 3:3.

Vyrovnání hosté neunesli, Malina slovně napadl pomezního rozhodčího a byl po právu vyloučen. V závěru se neujala tutovka T. Věčorka, čili utkání dospělo k remíze 3:3. Orlovští třemi vstřelenými góly dokázali to, co nezvládlo hned deset divizních týmů před nimi – dát Jakubčovicím branku.

Rozhodčí Osička odřídil zápas velmi dobře, akorát v nastaveném čase přísně vyloučil Z. Kadlčáka za to, že se mu nepozdávaly jen dvě nastavené minuty. „Navíc to komentoval bez vulgárních slov,“ divil se i Štěpánek.

Branky: 59. z pen. a 79. Kopel, 42. T. Věčorek, 7. Malina, 33. z pen. Moravčík, 48. Kunc. Rozhodčí: Osička, žluté karty: 5:3, červené karty: 90(+1). Z. Kadlčák – 79. Malina, diváci: 90.

Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Sochora, F. Kadlčák – Trlifaj (46. Šebek), Z. Kadlčák, Kušnír, Široký – Kopel, T. Věčorek. Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v neděli v Kravařích.