MFK OKD Karviná – Fotbal Třinec 3:1 (2:0)


Ráz utkání určil jeho začátek, kdy Mišinský dvakrát skóroval a v tu chvíli bylo prakticky jasné, jak utkání dopadne. Pokud totiž Karviná na podzim vsítila branku jako první, vyhrála. Pokud gól jako první dostala, prohrála. Jiné možnosti neexistovaly.


„Tohle je fakt, ale že bychom si říkali, že máme vyhráno, to určitě ne. Třinec nás v první půli herně přehrál, hrál opravdu výborně, variabilně, kombinoval i střílel,“ pochválil hru soupeře nejlepší karvinský střelec s osmi brankami Vladimír Mišinský.


Třineckou hru eliminovali domácí nesmírnou aktivitou v napadání. „Vycházelo to z bojovnosti. Napadali jsme, skluzovali, zajišťovali se. Mám z našeho výkonu opravdu dobrý pocit. Výhru jsme už potřebovali jako sůl,“ radoval se z cenných tří bodíků stoper Ján Novák, patřící k nejlepším mužům na hřišti.


Druhý poločas otevřel výstavní ranou do šibenice mladíček Jursa, rovněž spolehlivý směrem dozadu. Vůbec Karviná i při neúčasti klíčových mužů v obraně válela. Třinec pustila jen do dvou šancí. Jedna skončila závarem, ze druhé dali hosté gól, ovšem ten už neřešil zhola nic.


„Věděli jsme, co nás tady čeká, protože Leoše znám hodně dlouho a dovedu odhalit jeho taktiku. Domnívám se, že jsme byli v poli lepším týmem, jenže fotbal se odjakživa hrál a hraje na góly. Ty dala Karviná a její vítězství je zasloužené. S Leošem si to vyřídím jindy,“ žertoval po utkání třinecký kouč Jiří Neček.


Branky: 10. a 19. Mišinský, 47. Jursa – 83. Doležal. Rozhodčí: Možíš, žluté karty: Kuděla, Chlebek, Doležal (všichni T.), diváci: 2 275.


Karviná: Kafka – Jursa, Hoffmann, Novák, Staš – Pavlík – Ciku, Ficek, Milosavljev (58. Tchami) – Opic (70. Pontus), Mišinský (81. Medjedovic). Trenér: Leoš Kalvoda.


Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednárek – Malíř, Ceplák, Stýskala (73. Adaszek), Eismann (73. Joukl) – Szmek (60. Matůš), Doležal. Trenér: Jiří Neček.