SK Dětmarovice – SK Brušperk 1:0 (1:0)


Těch dorazilo na závěrečné utkání podzimní čási proti Brušperku necelých sto a od začátku viděli dobývání brušperské obranné tvrze.


Jako téměř všichni soupeři Dětmarovic v jejich prostředí se i Brušperk zakopal na vlastní polovině a čekal, s čím na ně domácí vyrukují. Těm s přibývajícím časem neprospěl ani těžký terén, zato jim pomohlo, když se nechal brzy vyloučit zkušený Krupník.


Za pár minut domácí přesilovou hru využili. Po krásné akci a stříleném centru Karkošky dopravil míč do sítě ve skluzu Slanina a trefil se nádherně pod víko – 1:0.


Poté se už ale domácím výhoda jednoho muže v poli zase tolik nezamlouvala, neboť hosté zcela rezignovali na rušivé protiútoky. „Brušperk se pak totálně zakopal před vlastním vápnem a bránil. Všichni hráči odvraceli standardky, dopředu nikdo nechodil,“ popisoval trenér Dětmarovic Petr Czyž.


Dětmarovice tak i po přestávce čekala úporná snaha o dobývání brušperské hradby. Ztéci už se ji nepodařilo, i když šance byly. Matušík i Velký ale míč do sítě nedopravili, brušperský gólman navíc chytal velmi spolehlivě.


„Chtěli jsme se loučit s domácími fanoušky výhrou a to se nám povedlo. Vůbec nám nevadí, že je výhra hubená, důležité jsou tři body. Hráče musím ocenit, že se neustále snažili o gól, i když proti nim stál pořád zformovaný soupeř,“ chválil fotbalisty Dětmarovic trenér Czyž.


Jeho tým tudíž přezimuje v soutěži jako první, ovšem výskat si nemůže. „Když se dívám na tabulku krajského přeboru, kde vládne Lískovec, tak se musím pousmát. Mít takový náskok, tak bychom byli taky vysmátí. Na druhého v tabulce však máme jen tři body k dobru. Na jaře to bude ještě dřina,“ předpovídá Petr Czyž.


Branka: 34. Slanina. Rozhodčí: Šafařík, žluté karty: 1:3, červená karta: 27. Krupník (B.), diváci: 96.


Dětmarovice: Eliáš – Martinček, Kroužek, Hojdysz, Pastucha – Slanina (75. Velký), Matušík, Špička, Maleňák, Karkoška – Schimke (85. Ligocký). Trenér: Petr Czyž.