Trenér karvinského fotbalového mužstva Leoš Kalvoda nechtěl po vítězném zápase s Třincem jmenovitě chválit žádné hráče. Na dotaz, jestli jej oslovil výkon některého z těch, kteří nehrávají stabilně v základu, však určité indicie dal. „Dneska hrál tým velmi dobře. Vypořádali jsme se s absencemi na klíčových postech, zvláště v obraně, a pro zápas se Slavií budu tudíž vycházet z vítězné sestavy,“ konstatoval Kalvoda. Nejspíš se tedy jeho slova týkají i slovenského stopera Jána Nováka, který proti Třinci odvedl nadstandardní výkon. Sám Novák doufá, že by si proti mistrovské Slavii zahrát mohl.


Tři body z utkání proti Třinci jste už asi potřebovali, že?
Máte pravdu, bodů nemáme tolik, kolik jsme chtěli. Teď jsme si bilanci zlepšili. Poslední naše zápasy nebyly dobré ani herně, takže jsme rádi, že nám to vyšlo aspoň proti Třinci. Tím spíše já, protože jsem po delší době zase nastoupil v základu. Když jsem naskočil od začátku v předchozích utkáních, nevyšla mi. Hráli jsme venku a to je přeci jen něco jiného než nastupovat před domácím publikem.


Váš dobrý obranný výkon jste podpořil dvěmi brankovými šancemi, to je na stopera slušný počin… (v tu chvíli prochází kolem karvinský Marcel Pavlík a plácá si s Novákem se slovy: Ještě jsi mohl dát dva góly, ty Tatar – pozn. aut.)
U té první mi chyběl snad metr. Byl tam závar, tuším že Martin Opic kopl míč podél brankové čáry, ale já to v tu chvíli už ani nečekal a o kousek jsem na balon nedosáhl. Při druhé akci to byl zřejmě ofsajd, ale rozhodčí situaci pustil. Nicméně jsem zaváhal, škoda. Snad to vyjde příště (úsměv).


Jak jste derby prožívali?
Šlo poznat, že takové zápasy mají zvláštní náboj. Hlavně pro fanoušky obou táborů, takže atmosféra byla určitě jinačí než na ostatních duelech. Těší nás, že jsme našim fandům dali důvod k radosti. My jsme doma chtěli hodně uspět, loučit se s druhou ligou vítězstvím. Předchozí domácí derby nám vyšly, věřili jsme si proto i na Třinec.


Jak jste vnímali problémy trenéra se sestavou? Vypadli vám klíčoví borci a ještě k tomu na důležitých postech.
To je právě to. Chtěli jsme dokázat, teď myslím ty hráče, kteří tolik nenastupují, že umíme nahradit i tyhle klíčové borce sestavy. Že Karviná má zkrátka kvalitu a do kádru patříme. Ona ta kostra mužstva je daná a my další čekáme na šanci. Proto jsme rádi, že jsme se jí proti Třinci zhostili tak dobře.

Možná je ale škoda toho gólu, který jste dostali, nemyslíte?
Škoda to samozřejmě je, bylo tam už předtím pár ošemetných situací. Věřím, že i té gólové se dalo předejít. On ale Třinec hrál velmi dobře. Má už delší dobu mužstvo pohromadě, hráči to jsou velmi kvalitní, což dokazují postavením v tabulce.


Stejně jako loni vám asi pomohl rychlý gól. Je to tak?
To sedí. První gól vám vždy pomůže a profitují z toho i náhradníci, jako třeba já. Pro nás kluky vzadu byla úleva, že náš tým získal náskok. Vláďa to naštěstí dvakrát pěkně trefil a to nám dodalo potřebný klid. To se pak hned jinak hraje.


Pomůže vám osobní výkon k nasazení do sestavy proti Slavii?
No, tak to uvidíme. Maťo Suchý, který také hraje stopera, dostal stopku jen na jeden zápas. Záleží na trenérovi, jak se rozhodne. Ale snad mi to s tou Slavií vyjde.