Slavia Orlová – FC Mikulovice 2:3 (1:0)

Fotbalisté divizní Slavie se loučili s domácím prostředím nezaslouženou porážkou. Na soupeře z Mikulovic totiž stačili, na arbitry už ale ne a po zápase se na ně hodně a dlouho zlobili. „Prakticky hned po našem vedoucím gólu začali arbitři hosty tlačit. A penalta v závěru? To byl výsměch. Žádná nebyla,“ rozčiloval se sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Trenér Josef Jadrný neměl po zápase svým svěřencům co vytknout. Ti bojovali, ale rozhodčí byli proti. „Je smutné, když se v divizi stále pohybují určití rozhodčí, kteří jezdí jen rýžovat peníze a zabírají místo mladším,“ nebral si servítky hodně rozladěný Štěpánek.


Na svazu by si asi měli udělat v seznamu arbitrů pořádek. „Musím přiznat, že v poslední době se to hodně zlepšilo. Takové zářezy, jaký u nás teď předvedl pan Vacula, už jsou spíše mimořádné, ale zajímavé je, že se dějí vždy tam, kde je nějakým způsobem přítomen pan Mura,“ poznamenal Josef Štěpánek, zmiňujíc osobu fotbalového bafuňáře, na jehož praktiky, které se však těžko dokazují, si stěžovaly fotbalové oddíly především z působení pana Mury v místě zvaném Město Albrechtice.


Mura nyní přemístil své aktivity do Mikulovic (tím pádem fotbal ve Městě Albrechtice skončil) a pokračuje v „započaté práci“. A zdá se, že úspěšně…


Domácí hráči se v úvodu utkání ujali vedení po centru T. Věčorka a hlavičce Z. Kadlčáka. Ve 13. minutě pak přímý kop Z. Kadlčáka letěl jen těsně nad a za chvíli pro změnu trestný kop Gazdy vedle.


Ve 40. minutě byl Z. Kadlčák sám před brankářem, jenže vystřelil zbrkle mimo. „Škoda, že jsme nepřidali gól na 2:0. To už by se rozhodčím otáčelo těžko,“ rýpnul si znovu Štěpánek.


Orlovští hráli velmi dobře. Na začátku druhé půle po akci dvojice Kopel – Z. Kadlčák zasahoval gólman Mikulovic. V 55. minutě ale využil zmatku v orlovské obraně Žíla a srovnal stav – 1:1.


Vedení vrátil Orlové Kopel, jenže Burian záhy potrestal hrubku v obraně Slavie dalším vyrovnáním.


V 74. minutě vystřelil mikulovický Pica, brankář Szarowski reflexivně vyrazil jeho ránu na roh. V 84. minutě se po šanci Kopla, kterou orlovský forvard neproměnil, hra rychle přenesla na druhou stranu do pokutového území Slavie, kde po nafilmovaném pádu rozhodčí ke zděšení orlovské lavičky zapískal penaltu. Onciul ji proměnil a hosté vyhráli. I když měli domácí ještě dvě slibné možnosti.


Branky: 8. Z. Kadlčák, 59. Kopel – 55. Žíla, 65. Burian, 85. z pen. Onciul. Rozhodčí: Vacula, žluté karty: 3:3, diváci: 45.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, F. Kadlčák, Sochora, Gazda – Mišanec, Kušnír, Z. Kadlčák, Šebek (75. Široký) – Kopel, T. Věčorek (78. Bajzath). Trenér: Josef Jadrný.