Partnerem staršího, ovšem velmi zkušeného útočníka Slavie Stanislava Vlčka je v dvojrozhovoru naopak nastupující generace v podobě karvinského záložníka či obránce Tomáše Jursy.


S jakým cílem vstupujete do dnešního utkání?
Vlček:
Výsledkově se nám nedaří, nemůžeme se chytnout. Už to vypadalo, že po remíze ve Valencii to konečně přijde, ale dočkali jsme se dalších ztrát. Proto si přejeme, abychom vítěznou šňůru nastartovali právě v Karviné.
Jursa: Věříme si. To ale není nic nového, my si doma věříme na každého soupeře. Utkání s Třincem se nám vydařilo, můžeme uspět i proti Slavii. Na druhou stranu nesmíme zapomínat na to, že Slavia je pořád mistr české ligy, tudíž má náš respekt. Je to navíc prvoligový tým s širokým zkušeným kádrem. Pokud Slavii vypadne některý hráč ze sestavy, má na jeho pozici možná hned dva další. V tom je o kus před námi.


Jakou váhu přikládáte pohárovému zápasu?
Vlček:
Protože jsme v tabulce až sedmí, je naše případné vítězství v poháru jednou z možností, jak si zajistit v příští sezoně účast v pohárové Evropě. Karvinou jsem zatím letos ještě neviděl, ale známe její sílu, která je velká hlavně v domácím prostředí. Jako každý tým z nižší soutěže se na nás bude chtít vytáhnout, bude asi hodně kousat. Nečeká nás nic snadného, ale to asi neříkám nic objevného.
Jursa: Pro nás je zápas se Slavií hlavně svátkem a odměnou, stejně jako pro naše fanoušky. Právě v jejich mohutnou podporu spoléháme, snad přijde hodně lidí.


V jaký výsledek doufáte?
Vlček:
Snad mi karvinští fandové odpustí, ale chceme pochopitelně vyhrát už teď. Odveta může být všelijaká. Budu rád za jakoukoliv výhru, třeba 5:4 pro nás.
Jursa: Také bychom rádi vyhráli. A když to bude remíza, tak nejlépe 0:0. Přeci jen se hraje už klasickým pohárovým způsobem a naše šance do odvety by tak stále žila. To, že proti nám stojí tak zvučný soupeř neznamená, že bychom na postup rezignovali. Chceme postoupit.

Jakou hrou chcete proti soupeři uspět?
Vlček:
Určitě nám budou scházet Suchý s Hlouškem, což je pro nás oslabení, ale na našem kombinačním pojetí fotbalu se tím nemůže nic měnit. Víme, že Karviná se bude chtít doma vytáhnout, takže pojede nadoraz. Musíme hrát podobně. Myslím, že přijde i dost diváků. Den i hodina zápasu jsou ideální.
Jursa: Musíme hrát podobně jako proti Třinci. Aktivně napadat, jezdit nahoru dolů, přidat do toho zdravou agresivitu i nasazení. Slávisté jsou spíš technici, tvrdší hra by jim nemusela sedět.