„Cítíme to podobně. Ale ne jen my, všichni kluci zamakali. Byl to podařený výkon celého mužstva s výrazným přispěním Tomáše Kučery, který odchytal fantastický zápas,“ zhodnotil výstižně výkon karvinských hráčů bývalý borec ostravského Baníku Ondřej Ficek.


Porazili jste Slavii. Znamená to, že jste lepší než mistr?
No (úsměv), to asi ne, ale jak říkám, byl to povedený, kolektivní výkon od všech hráčů. Nakonec jsme možná měli trochu štěstí, soupeř měl pár možností vstřelit nám branku.


Překvapilo vás, že jste mohli do sítě mistra dát tolik gólů?
Byl to z jejich strany otevřený fotbal. Možná nám nahrálo, že o Karviné nemají zase tolik informací. Asi se detailně nepídili po tom, jak kdo z nás hraje. Určitě ale nic nepodcenili.


Dařilo se vám ve středu hřiště pěkně vykombinovávat sestavu Slavie a dávat kolmice za obranu. To se vám občas nedaří ani ve druhé lize…
Bylo to tak. I já jsem byl překvapen. Dávali jsme si balon rychle od nohy, vycházelo nám to. Každý k tomu přistoupil s nejvyšší možnou zodpovědností, prostě věděl, co chce hrát a co má hrát. Zatím bych to ale nepřeceňoval, máme za sebou teprve poločas. Osmifinále se hraje už na dvě utkání a my máme před sebou ještě odvetu v Praze.


Ještě předtím ovšem úterní dohrávku II. ligy v Hradci Králové. Nebojíte se úbytku sil?
Výhra nad Slavií je pozitivním impulzem. Musíme dobře zregenerovat a uvidíme. Určitě nás vítězství nad Slavií nenechá letargickými, chceme v Hradci rozhodně uspět!


Nastartoval vás penaltový zákrok brankáře Kučery?
Musím se přiznat, že gólmanům při penaltách nikdy moc nevěřím (smích), to abych pak nebyl zklamaný. Ale Kuči to chytil perfektně. Spíš jsem čekal, že na penaltu půjde někdo jiný než Belaid. Tomu se do té doby moc nedařilo. Samozřejmě, že kdyby to dal, vyvíjelo by se utkání úplně jinak.

Ve druhé půli vás Slavia zatlačila. Proč?
Slavia hrála do té doby po šestnáctku a střílela zpoza vápna. Trenér nás o přestávce uklidňoval a říkal, ať hlavně hned zkraje nezalezeme před vápno a nezačneme bránit. To jsme chvíli plnili, ale postupem času se Slavia stejně svou hrou prosadila. Bylo by divné, kdyby tomu tak nebylo.

Co dnešní výsledek znamená pro odvetu?
Zatím jen to, že si zahrajeme v Praze na krásném stadionu (smích). Ne, vážně, my to jako nějakou historickou šanci teď moc nebereme. Budeme chtít hrát tak, jako dneska a když prohrajeme, nikdo se na nás za to zlobit nebude. Slavia je pořád obrovský favorit. Spíše je to pro nás šance ukázat se ligovým klubům. Každý má cíl zahrát si někdy v lize a tohle je možnost se o to sportovně poprat.