Neberou vás už v klubu jako penaltového a pohárového specialistu?
Tak to nevím, jestli jsem penaltový specialista, ale ano, nemám v nich zase tak špatnou bilanci (smích). Z pohárových zápasů v dresu Karviné si vybavuji Hlučín, přes který jsme na penalty přešli, pak jsem si zachytal i pohár s Olomoucí, tam to už tak dobré nebylo, no a letos Brno a Slavii.

Řešíte tyto situace intuitivně, nebo si sháníte informace o soupeřích, jak kdo penalty kope?
Spoléhám spíš na intuici. Čekám vždy do poslední chvíle a pak podle pohybu hráče riskuji stranu. Dneska mi to prostě vyšlo.


Může vám to vyjít i v Edenu, pokud na penalty dojde?
Všechno je možné. Když dojde na penalty, tak budeme doufat, že se nám v nich povede stejně jako proti Brnu a že postoupíme na ně.


A budete v domácím poháru znovu chytat?
To ještě nevím, rozhodne trenér.


Kdyby vám někdo říkal, že vyhrajete nad Slavií 1:0, brali byste to?
Všemi deseti. Každé takové vítězství nad ligovým týmem, navíc nad českým mistrem, je nesmírně povzbudivé. Vždyť Slavia teď nedávno uhrála dvě remízy s Valenicí a to je špičkový klub. Co víc si přát?


Co z dnešního utkání vyvodíte?
Nejspíš jen potvrzení toho, že se dá hrát s každým. Slavia nás sice většinu času tlačila, ale my se dostávali skvěle do brejků a mohli několikrát pojistit výsledek. Třeba Mišák nebo Opi (Mišinský a Opic – pozn. aut.) tam měli pár slušných šancí.


Takže se dá říci, že jste využili momentálního stavu, který ve Slavii panuje?
Asi ano, Slavia určitě nemá takové výsledky, jaké by si sama představovala a možná nehraje ani podle představ trenéra. My jsme toho prostě využili.

Ale stejně si dnes asi pořádně zachytal, nebo ne?
To víte, že ano. Bylo tam pár akcí, které zaváněly gólem. Ale zápas se mi povedl, byl to můj nejvydařenější výkon. Podobně na tom bude jistě i řada kluků od nás. Je příjemné, že je o co hrát i v odvetě. To jsme si všichni přáli.