Tým trenéra Richarda Beneše skončil v podzimní bilanci čtvrtý s nepatrnou ztrátou na vedoucí Bruntál, který doma roztřílel 5:0.Má tak našlápnuto k postupu, o kterém však v klubu nikdo nahlas zatím nemluví. „Hlavně to nezáleží přímo na nás. Postoupit musí áčko, které je prioritní," přeje úspěch i starším hráčům Karviné trenér béčka Richard Beneš, s jehož osobou jeu spjat herní vzestup karvinských B dorostenců.

Svým hráčům totiž ordinuje moderní ofenzivní hru, plnou útočných nápadů, o čemž nejlépe svědčí 63 nastřílených gólů v soutěži, kterou je krajský přebor. „Vychází to z mé filozofie hry. Jako bývalý útočník raději vyhrávám 5:3 než 1:0,“ podotýká Beneš.

Samotným hráčům pak taková hra rovněž imponuje. „Užíváme si to. Tréninky pana Beneše jsou pestré, probíhají zábavnou formou a užijeme si i dost legrace. V týmu je pohoda," poznamenává Rostislav Stračánek, jeden z hráčů týmu. Další z nich, Tomáš Mleziva, mu přizvukuje.„Kdyby tady pan Beneš nebyl, tak určitě nejsme tak vysoko," domnívá se.


V zimní pauzebudou mladí hráči pilovat obranná schémata. „V defenzivě jsme slabší. Obdrželi jsme dost zbytečných gólů, které nás stály body," upozornil trenér Beneš. Protože však se svými svěřenci dělá absolutně vše s míčem,mohou se hráči už nyní těšit na jeho zimní přípravu.


Například právě jeden z největších talentů fotbalového ročníku 1992 - stoper Tomáš Mleziva.„Dávno víme, že pod trenérem není žádná nuda. Je to kvalitní kouč, už loni měl s béčkem nakročeno k postupu. Rádi bychom letošní ročník vyhráli i pro něj," doplnil.

Mleziva vidí za účinkováním týmu jedinou černou kaňku.„Prohráli jsme v Bruntále s místní Olympií, kterou jsme hrubě podcenili. To už se nám na jaře nesmí stát," burcuje spoluhráče.

Pomýšlel už Mleziva na svou účast v A týmu trenéra Kročila?„Vím, že na sobě musím tvrdě pracovat, abych se někam dostal. Postup do áčka je jedním z mých postupných cílů, ale podobně na tom jsou i ostatní kluci. Teď se všichni soustředíme na úspěch v přeboru," nastínil své nejbližší plány talent fotbalové mládeže z Karviné.