FC Hradec Králové – MFK OKD Karviná 1:0 (0:0)


Fotbalisté MFK OKD si mohli z Hradce Králové při troše štěstí a větší iniciativě v útočné fázi odvézt vytoužený bod. Domácí favorit si totiž prakticky nevytvořil žádnou šanci ze hry. Zato standardek kopal požehnaně. Je ovšem s podivem, že některé obdobné situace na domácí straně odpískaným proviněním hradeckých fotbalistů nekončily. „To vždy záleží na posouzení rozhodčího. Byl tam třeba faul na Cika před vápnem, který nebyl pískán, držení Pontuse v pokutovém území,“ krčil rameny karvinský trenér Leoš Kalvoda.


Jeho tým v první půli nenavázal na skvělé vystoupení proti Slavii. „Hráli jsme ustrašeně, směrem dopředu jsme byli málo aktivní a Hradec získal herní převahu,“ nelíbilo se Kalvodovi počínání jeho svěřenců.


Karvinští pracovali v obranné činnosti dobře, přestože jim scházel nemocný Hoffmann. Hradec na dostřel své brány nepouštěli. Vepředu ale neudrželi míč, a tím se dostávali pod tlak domácích borců. Ti si ale vážnější možnost nevypracovali.


První půle se tak obešla bez gólových akcí, přičemž zraněného Opice v závěru poločasu střídal Pontus.


Ve druhé části měl skvělou možnost překonat hradeckého brankáře Mišinský, ale nedal. Domácí odpověděli ranou Černého, se kterou si spolehlivý Kafka poradil. „Druhá půle již byla z naší strany mnohem lepší. Paradoxně jsme v ní inkasovali,“ litoval kouč Kalvoda standardky ze 74. minuty, po které usměrnil míč hlavou do sítě Dvořák.


Pozitivem je alespoň zařazení kapitána Jana Buryána zpět do základní sestavy. Na hřišti vydržel celý zápas, to je dobré znamení. Myšlenky Karviné se teď upínají k odvetě Ondrášovka Cupu na Slavii. „Už se uzdravil i Knötig, takže pro odvetu budeme již téměř kompletní,“ těšila Kalvodu vyprazdňující se marodka, na které zůstávají už jen Slončík a Čeman.


V pátek 20. listopadu sehraje kombinovaná sestava Karviné ve 12 hodin na hřišti MFK (bývalá Kovona) přípravný zápas s polským Górnikem Zabrze. Ve středu ji pak čeká zmiňovaná pohárová odveta na Slavii.


Branka: 74. Dvořák. Rozhodčí: Ochotnický – Chytil, Santarius, žluté karty: Pontus, Ficek, Jursa, Suchý (všichni K.), diváci: 1 426.


Karviná: Kafka – Jursa, Buryán, Suchý, Novák – Ciku (81. Tchami), Ficek, Pavlík, Milosavljev – Opic (38. Pontus), Mišinský. Trenér: Leoš Kalvoda.