Nejvíc branek dali, nejméně dostali – kompaktní tým petrovické Lokomotivy válcoval v podzimní části soutěže kdekoho a nebýt závěrečného nezdaru na půdě druhého Starého Města, mohl soutěží proplout bez porážky. „To je pravda, ale Staré Město je silný soupeř. Vlastně je to takové céčko Frýdku-Místku, který mu na domácí zápasy, kde je jeho bilance výborná, půjčuje své hráče,“ přirovnával trenér úspěšného petrovického celku Jiří Kuljovský.


Ten zdevastované družstvo Lokomotivy převzal teprve v létě a hned s ním začal dělat divy. „Když jsem k týmu přišel, zbyli v něm tři hráči. Teď jich máme aspoň dvanáct, třináct, kteří stabilně hrají,“ popisuje Kuljovský.


Z toho důvodu proto nad týmem dost možná lámali hůl i jeho předchůdci. Jenže Kuljovský je dříč. Do nového úkolu se zakousl s chutí a vervou. Vlastně si počínal úplně stejně jako před časem, kdy vedl petrovické muže.


Stmelil kolektiv, vytipoval hráče a doplnil tým o vhodné borce na problematických postech. Podobně jako tenkrát u mužů šlo vesměs o bývalé hráče MFK OKD. „V tomto směru je třeba skutečně poděkovat i sousednímu klubu z Karviné, který nám řadu hráčů, kteří se nevešli do jeho dorosteneckých celků, dodal,“ poděkoval sekretář klubu z Petrovic Bruno Kencki. „Vlastních šikovných dorostenců v Petrovicích zase tolik nemáme. Tím spíše, když zde fungují dva kluby,“ připomněl Kencki existenci konkurenčního Interu, který si jen tak mimochodem ve stejné soutěži rovněž nevede nijak špatně.


Ovšem na tomto příkladu se názorně předvádí, jak mohou z nastálé situace profitovat všechny strany. Karviná pošle své mladíky na rozehrání do Lokomotivy, neboť klub z Petrovic hráče potřebuje. Ti se chytí. Pod novým trenérem získají novou motivaci, psychickou výhodu, herní vyzrálost. Vrátí se do Karviné. Psychicky odolní, herně zkušení.


„Samozřejmě to pro ty kluky je výhoda. Lepší hrát o čelo krajské soutěže, než vysedávat na lavičce a čekat, kdy na ně přijde řada,“ logicky zdůvodnil prospěšnost dorosteneckých hostovaček z Karviné Bruno Kencki. A to se ještě někteří hráči k fotbalu vrátili po určité pauze. „Je v kádru pár kluků, kteří už s fotbalem praštili, ale já je přemluvil k návratu,“ směje se Kuljovský. Pod jeho vedením se navíc o tyto hráče zase začínají zajímat v konkurenčních oddílech.


Ale zpět ke spolupráci s Karvinou. „Nerad bych předbíhal, ale v tomto směru bychom rádi navázali s vedením MFK OKD ještě hlubší kontakty. Máme určitou vizi, že by v Petrovicích mohlo časem fungovat jakési dorostenecké céčko Karviné. Je to však třeba ještě detailněji projednat,“ nastínil zajímavou možnost trenér Kuljovský.


Jeho svěřenci prosvištěli soutěží jako nůž máslem. Tedy téměř. Teprve v úplném závěru se ve Starém Městě dočkali své vůbec první porážky. Do té doby jen dvakrát remizovali. Shodou okolností na hřištích svých velkých soupeřů. Hned na úvod v obecním derby na půdě Interu a také v Bohumíně, který je jako čtvrtý celek tabulky rovněž úhlavním rivalem Petrovic. „Remízy přišly na začátku, tedy v době, kdy jsme se ještě pomalu sehrávali. Tým je totiž poměrně hodně obměněný a jak se říká, potřeboval si sednout,“ objasnil kouč Kuljovský.


Ze třinácti zápasů Petrovičtí deset vyhráli. Podzimními mistry jsou tedy oni. V tuto chvíli, kdy áčko Lokomotivy může při suverenitě Lískovce v krajském přeboru už těžko pomýšlet na postup, přichází přehodnocení cílů. Šikovní mladíci z dorostu budou na jaře dostávat šanci v A-týmu trenéra Kohuta. Pochopitelně postupně. Pro hráče to bude další motivace. „S tím počítáme. Navíc už nyní v zimě budou vybraní jedinci trénovat s áčkem,“ nastínil Kencki.


O postupu dorostu do krajského přeboru se v klubu nemluví. „Schází hráči. V přeboru už potřebujete dva dorostenecké týmy,“ vysvětlil Kuljovský. „Nicméně budeme v zimě makat na tom, abychom pak na jaře uhájili naši pozici. Chceme krajskou soutěž vyhrát,“ vyhlásil úspěšný trenér Kuljovský jasný cíl prozatimního lídra tabulky.


Sestava krajských půlmistrů z Petrovic
Gólmani:
Leibl, Hrnčár, Fryš
Obránci: P. Skřižovský, Suchánek, Zubák, Wojcik
Záložníci: Straník, Czyž, Marek Pavlík, Černý, Malec, Mazal, Kříž
Útočníci: Boháč, Vojáček, Lipovský, Filípek


Trenér: Jiří Kuljovský, vedoucí družstva: Martin Skřižovský starší

Nejlepší střelci: Boháč 9, Straník 8, Lipovský 7, Filípek a Czyž po 6