„V tuto chvíli je prakticky po sezoně. Nedá se tedy určit, kde leží naše priority. Samozřejmě pro nás bude velmi důležité druholigové jaro, ale momentálně myslíme jen na to, jak Slavii co nejvíce znepříjemnit postup v poháru. Nejlépe překazit,“ plánuje vyřazení mistra ligy z Českého poháru trenér Karviné Leoš Kalvoda.


Podobně to cítí i hráči. V kabině Karviné probíhalo v minulých dnech velké hecování, vládlo nebývalé nadšení. V tomto rozpoložení by bylo velice trpké, kdyby měla Karviná na hřišti nového stadionu v Edenu utrpět nějaký debakl. „Na to vůbec nemyslíme. Uděláme vše pro to, abychom tomu zabránili,“ dušuje se Kalvoda.


Když se podíváme na úvodní duel osmifinálové fáze, který doma Karviná vyhrála 1:0, z čeho lze vycházet? Trenér Kalvoda zvolil dobrou taktiku s bránícím blokem kolem půlící čáry, ale nijak předsunutým, čímž eliminoval rychlonohé útočníky Slavie, se kterými se domácí stačili vracet. Na Slavii hodlá postupovat podobně.


„Domácí se už budou moci opřít o reprezentanty Hlouška, Čelůstku a Suchého, kteří jim v prvním utkání chyběli. O to více musíme být na hřišti zodpovědní, nedat Slavii možnost k rozvinutí kombinace,“ upozorňuje své svěřence Kalvoda. Hráči MFK však tohle moc dobře vědí.


Důležité proto bude přežít první poločas. „Musíme se více soustředit na obranu než doma, ale nesmíme vyloženě jen bránit. Nějaké odkopy a vyčkávání na vlastní půlce by byla fotbalová sebevražda. Budu vyžadovat důslednost a aktivitu směrem dopředu. Tak jako se nám to dařilo v prvním utkání a tak, jako jsme odehráli předchozí dva zápasy v Praze,“ připomněl Kalvoda podařená utkání Karviné na Dukle a na hřišti rezervy Sparty.


V obou zápasech vyhráli jeho svěřenci s čistým kontem. Teď dokonce přespí ve stejném hotelu na Slavii. „Kluci si už stánek soupeře prohlédli, takže je nic nepřekvapí. A pochopitelně doufáme v přijatelný výsledek i dotřetice,“ směje se Leoš Kalvoda.


Čekání na dnešní pohárový svátek si Karvinští zpestřili přípravným fotbálkem s polským Górnikem Zabrze, který porazili o dvě branky. V pohledném utkání se nejprve krásně trefil Tomáš Knötig, pozadu nezůstal ani Polák v karvinských službách Marcin Pontus a nakonec se prosadil i Zdeněk Látal, vrátivší se z hostování v divizním Havířově. Ukázal, že mu to pořád střílí. Hosté ze Zabrze hráli sympaticky. „Byla to užitečná příprava,“ podotkl kouč Kalvoda, který zkoušel mladé hráče Diviše, Škutu, Krále či Janíka.


MFK OKD Karviná – Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
Branky:
10. Knötig, 18. Pontus, 53. Látal – 41. Trzandel.

Karviná 1. poločas: Kučera – Čeman, Tomáš, Král, Novák – Diviš, Knötig, Škuta, Tchami – Medjedovic, Pontus.
Karviná 2. poločas: Kafka – Jursa, Tomáš, Král, Janík – Reichl, Knötig, Setlak, Tchami – Látal, Pontus.