V tomto duchu si poradili i se svými posledními dvěma zápasy v Moravskoslezské lize a přezimují na pátém místě za silnou čtyřkou Brno, Olomouc, Ostrava, Slovácko, která hraje na Moravě prim svými středisky mládeže.


Svěřenci trenéra Jana Laslopa porazili v předposledním kole Frýdek-Místek 2:1 a na úplný závěr vyhráli i v Opavě 4:0. „Proti Frýdku jsme neměli moc dobrý první poločas. Soupeř byl herně lepší, ale šanci si nevytvořil. Hoši slušně bránili. Ve druhém poločase jsme dali během pár minut dva góly. Zde už jsme měli nvrch my a další šance ještě nevyužili,“ popisoval trenér úspěšného týmu Jan Laslop, co Karvinou posunulo blíže svému cíli – bezproblémové záchraně.


Karvinští tedy prestižní duel s Frýdkem zvládli díky lepší kvalitě v útoku. Dobrou formu i úlevu ze splněné povinnosti vyhrávat doma nad podobnými soupeři si pak přenesli do utkání v Opavě, kde deklasovali místní SFC jasně 4:0.


„To byl náš nejlepší výkon podzimu. V Opavě jsme skutečně hráli fotbal, žádnou kopanou,“ usmíval se trenér karvinských mladíků. Ti v závěrečném kole excelovali a nejlepší týmový výkon si schovali na konec. „Vyhráli jsme zaslouženě a to ještě mohli být domácí rádi, že jsme spoustu šancí zahodili,“ podotkl Laslop. Byla to příjemná tečka za zvládnutým podzimem.


Výhra z důležitého derby nad velkým rivalem karvinské chlapce potěšila. K nejlepším hráčům posledních dvou zápasů patřili tradičně střelec Kurušta a obránce Cieniciala, avšak výkonem se k nim přidali i ostatní hoši, což je velké povbuzení pro všechny do zimní přípravy.


„V ní se budeme věnovat herní stránce, kterou jsme měli během podzimu trochu slabší. Bodově jsme na tom výtečně. Sám jsem překvapen, kolik bodů jsme získali, o to víc můžu být přímo šokován, když si uvědomím, kolik bodů jsme ještě zbytečně poztráceli. Ale na druhou stranu bych byl asi moc náročný. S postavením v tabulce i bodovým ziskem můžeme být maximálně spokojeni,“ hodnotil podzim Jan Laslop.


Protože fotbalový proces je nikdy nekončícím doplňováním a budováním kádru, je cílem snažení karvinského klubu v této žákovské kategorii skutečnost, zaútočit po aktuální sezoně do dvou let na Moravskoslezskou divizi. „Áčko máme v nejvyšší soutěži, béčko by potřebovalo hrát divizi. Zatím je to nastartováno dobře. Pokud by v dorostu měli kluci hrát ligu a divizi, pak se o totéž musíme pokusit i mezi žáky. Pro samotné hráče by byl přechod do starší kategorie za této konstelace určitě snadnější,“ domnívá se závěrem Laslop.