Karvinští fotbalisté zkoušeli během posledních tří týdnů Nigerijce Camarru, ale ten odehrál jen jeden přípravný duel. Dále se s ním nepočítá. Stejně jako se Slovákem Lendvou, u něhož to bylo podobné.


Z Hlučína se však vrací mladý gólman Hroš, který už byl v Karviné během letní přípravy, ale kvůli přetlaku v bráně si šel zachytat do Hlučína. Respektive tam moc nechytal, neboť byl zraněný.


Proti němu však hovoří fakt, že vedle kvalitní dvojice Kafka – Kučera, se mezi tyče začíná tlačit i domácí nadějný mladík Hájek. „Asi Hroše zase pošleme někam na hostování. Raději ať chytá MSFL nebo divizi, než kdyby neměl chytat vůbec,“ podotkl trenér Karviné Leoš Kalvoda.


Ten na posledním čtvrtečním tréninku mužstva potvrdil, že do přípravy počítá s již zmiňovanými dorostenci Puškáčem, Szkutou, Jaworským a dalšími.
A samozřejmě se bude i posilovat. Na dva přípravné zápasy v lednu je domluven obránce Král z Brna a uvidí se, jak se projeví. „Je to hráč střední generace, kterou nutně potřebujeme. Hlavně do obrany, kterou ať chceme nebo ne, máme přestárlou. Jsou tam Buryán, Hoffmann, Staš, Čeman a to jsou všechno kluci za třicítkou,“ upozornil na blížící se generační výměnu trenér Kalvoda.


Na Slováka Suchého, který si zahrál ve II. nizozemské lize i Mostu, by v Karviné rádi uplatnili opci. Naopak se už nepočítá s Medjedovicem a Reichlem. „Reichla nejspíš na jaře také čeká hostování,“ upřesnil Kalvoda. Právě na posledním tréninku, kdy se hrálo klasicky na dvě, vyhráli starší nad mladými o sedm gólů. „Ti mladí snad nikdy nevyhrají,“ komentoval to karvinský trenér, který postrádal na závěrečném tréninku Pavlíka, který už letěl s manželkou na dovolenou do Londýna.

MFK OKD Karviná – Baník Ostrava B 1:2 (1:0)
V silně kombinované sestavě nastoupili Karvinští k přípravnému zápasu proti ostravské juniorce. Brzy vedli po gólu Látala, avšak závěr jim nevyšel. Sedm minut před koncem baníkovci srovnali a v 85. minutě dali i vítězný gól. Je ale dobře, že šanci už dostávají i talentovaní mladíci z karvinské líhně, jako například Szkuta, Janík, Večeřa či gólman Hájek.
Branka Karviné: Látal


MFK OKD Karviná – FC Hlučín 3:4 (2:2)
V mrazivém počasí se hrál otevřený fotbal se spoustou šancí a divokým výsledkem. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a šťastnější bylo nakonec hostující mužstvo Hlučína, které si z Karviné odvezlo vítězství 4:3.
Branky Karviné: Jursa, Milosavljev, Szkuta


Rozpis přípravných utkání
16. ledna 2010: MFK OKD Karviná – FK Púchov (Městský stadion – umělá tráva)
20. ledna 2010: Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná
23. ledna 2010: MFK OKD Karviná – GKS Pawlowice (Městský stadion – umělá tráva)
27. ledna 2010: MFK OKD Karviná – 1. FC Slovácko (Městský stadion – umělá tráva)
30. ledna 2010: MFK OKD Karviná – Frýdek – Místek (Městský stadion – umělá tráva)
31. ledna 2010: MFK OKD Karviná – Baník Ostrava B (Městský stadion – umělá tráva)
3. února 2010: MFK OKD Karviná – FC Vítkovice (Městský stadion – umělá tráva)
6. února 2010: MFK OKD Karviná – GKS Tychy (Městský stadion – umělá tráva)
10. února 2010: Górnik Zabrze – MFK OKD Karviná
12. února 2010: MFK OKD Karviná – GKS Katowice (Městský stadion – umělá tráva)
16. února 2010: FK Senica – MFK OKD Karviná
18. února 2010: AFC Nové Město n. V. – MFK OKD Karviná
20. února 2010: MFK OKD Karviná – Piast Gliwice (Městský stadion – umělá tráva)
27. února 2010: MFK OKD Karviná – Zábřeh (Městský stadion – tráva)