Konkrétní jednání mezi kluby však ještě neproběhla. „Zatím je to takové klasické sondování situace, ale s Brnem spolupracujeme, to mohu potvrdit. V lednovém termínu hodláme vyzkoušet jejich hráče Krále, naopak Tomáš Jursa půjde na testy do Brna,“ informoval sportovní manažer karvinského klubu Petr Mašlej.

O zájmu Brna o útočníka Mišinského však Mašlej neví. „Kdyby bylo něco konkrétního, potvrdili bychom to. Tak tomu ale není. Podobně jsem už ale slyšel i o zájmu Jihlavy, Hradce nebo Slovácka,“ pravil Mašlej.


Tomáš Jursa se při svém mládí stává pro karvinský klub zajímavým artiklem. Bedlivě jej sledují nejen české, ale i polské kluby. Nedávno byl na zkoušce v prvoligovém Gdaňsku. „O Tomáše zájem skutečně je. Kromě Gdaňska jej sledovaly i Gliwice, další prvoligový účastník polské soutěže,“ poznamenal Petr Mašlej.


Sám Jursa o možnosti přesunout se do Brna neví. „Nikdo mě nekontaktoval. Pouze jsem o tom slyšel, asi jako pár dalších lidí. Zatím se ale nic neděje,“ podotkl talentovaný hráč Karviné.


V podobném duchu hovořil i Vladimír Mišinský. „Kluby, které o mě mají zájem, zatím jen sondují situaci. S Péťou Mašlejem jsme dohodnuti tak, že vydržím do konce sezony a pak se uvidí. Otázka případných hostování nebo přestupů už v zimě je nicméně možná,“ připustil střelec karvinského klubu.


Petr Mašlej pak dodal, že konkurenti sledují více hráčů Karviné. „To je však normální. My také pozorujeme několik hráčů, kteří se nám líbí, jenže ti jsou pod smlouvou, stejně jako naši hráči. Konkrétního v tuto chvíli skutečně není nic,“ dušuje se manažer klubu.


V otázce hostování hráčů karvinského kádru však mohl být Mašlej přesnější. „Určitě budeme chtít pustit na hostování mladého Diviše, který u nás pravidelně nehrává. Chceme, aby se po operaci křížového vazu někde rozehrál. Zájem mají Mutěnice, HFK Olomouc. Podobně budeme postupovat i v případě Nováka. Také u něj potřebujeme, aby pravidelně hrával. Nejblíže dohodě jsme s Hlučínem, i když zájem projevily i Vítkovice. Možné také je, že pokud by neměl pravidelně nastupovat Kamerunec Tchami, pustíme pro jarní část sezonyi jeho,“ nastínil možné hostovačky Petr Mašlej.


Při návratu gólmana Hroše se pak jasně jeví i hostování jednoho ze čtveřice karvinských brankářů. „Ano, jednoho brankáře budeme muset pustit. Potřebujeme, aby hráči pravidelně hráli, ne seděli na lavičce nebo na tribuně,“ objasnil Mašlej.


Čerstvou informací je pak skutečnost, že Karviná uplatnila opci na obránce Martina Suchého. „Dohodli jsme se s Mostem, jemuž Suchý patřil, na odstupném, takže Suchý je už našim hráčem,“ zakončil přestupová témata v Karviné manažer Petr Mašlej.