„No, tak to asi sedí. Jsem v Karviné rok, ale pořádně jsem si ještě nezahrál,“ smutně se usmívá necelý týden před Vánocemi ofenzivně laděný hráč z Brna.


Latoš, jak se mu v kabině přezdívá, si týden před prvním jarním mistrákem minulé sezony zlomil nohu. „Sice jsem se z toho dostal, ale na konci sezony jsem spíš střídal, nastupoval na pár minut. V létě jsem zase nažhavený naskočil do letní přípravy, kde se mi celkem dařilo (Látal patřil mezi nejlepší střelce mužstva – pozn. aut.), bohužel během pohárového zápasu v Porubě jsem si zlomil druhou nohu. Jednalo se o zanártní kůstky,“ popisuje své anabáze se zlomeninami Zdeněk Látal.


Na posledních pět podzimních kol probíhající sezony odešel do divizního Havířova, aby se rozehrál před vstupem do zimní přípravy. „Hrál jsem čtyři zápasy, ve kterých jsem dal tři góly. Něco se během těch posledních pěti kol v Havířově uhrálo, takže můžu být s tímhle krátkým hostováním spokojen,“ ohlíží se za minipůsobením v sousedním městě Látal.


A co by si karvinský fotbalista přál letos pod stromeček? „Nic speciálního mě v tuto chvíli nenapadá, nicméně bych si přál, abych se v Karviné fotbalově konečně prosadil,“ upřesnil nakonec.


Nepřál by si třeba najít mezi dárky dopis od trenéra Leoše Kalvody, ve kterém mu bude garantována základní sestava? „Ha, tak to je dobré. To by nebylo od věci. Ale vážně, musím věřit, že už prostě nebudu zraněný a podaří se mi zimní příprava natolik, abych si v té základní sestavě opravdu zahrál,“ zvážní. Ale jen na chvíli. „Možná je dobře, že třetí nohu už nemám, takže už si nemám co zlomit,“ směje se.


„Ale je to stejně zajímavé. Celý život jsem neměl nic zlomeného, v Karviné jsem rok a hned mě potká dvakrát zlomenina nohy,“ kroutí hlavou nad nepřízní osudu.


A má Zdeněk Látal alespoň nějaké speciální přání pro rok 2010? „Z osobního hlediska jedině to, abych prostě pravidelně hrál. Snad zůstanu zdravý a forma pro zbytek sezony se pak už dostaví. Všem bych pak popřál do nového roku co nejvíce pohody, štěstí a zdravíčka, to je fakt nejdůležitější,“ ví Látal dobře, o čem mluví.