MFK OKD Karviná – FK Púchov 2:2 (2:1)

Poměrně slušný zájem o úvodní zápas druholigových fotbalistů MFK projevili karvinští fanoušci v sobotním mrazivém dopoledni, když dorazili na umělou trávu v komplexu Městského stadionu.


Domácí hráči se zde utkali v zahajovacím duelu letošní zimy se slovenským Púchovem. Trenér Karviné Leoš Kalvoda měl k dispozici kompletní kádr. Dorazil tedy už i poslední opozdilec Christian Tchami a okamžitě si stěžoval na zimu.


Karvinští postavili do zápasu 17 hráčů, objevily se i tři nové tváře, pokud nepočítáme gólmana Hroše, který podzim strávil na hostování v Hlučíně. „V bráně máme momentálně čtyři hráče – Kafku, Kučeru, Hroše a ještě Hájka, který alternuje v béčku. V kádru musíme mít alespoň tři, což znamená, že jednoho gólmana pro jaro uvolníme. Potřebujeme, aby nám pravidelně chytal,“ objasnil Kalvoda.


Kdo by to ale měl být, nemohl prozradit. „Je teprve začátek přípravy. O kvalitách Kafky se nemá cenu bavit, na podzim určitě přesvědčil i Kučera, třeba v poháru. V akci jsem tak neviděl pouze Hroše, protože v Hlučíně moc nechytal. Byl zraněný. Všichni gólmani však dostanou šanci, Hroš možná o něco víc, protože jej potřebuju vidět v akci,“ načrtl Kalvoda program brankářů.


Karvinští se proti Púchovu rychle ujali vedení, když během minuty zužitkovali přesné přihrávky Mišinského nejprve nedávno nový rok slavící Milosavljev, a po něm další nový hráč Marek Kostoláni. Ten je v Karviné na testech a hned se uvedl gólem. Kostoláni je synem bývalého hráče federální soutěže Jaroslava Kostolániho. „S ním jsem ještě hrával v době své aktivní kariéry, respektive proti němu. Já za olomouckou Sigmu, on za Žilinu a Nitru,“ vybavil si okamžitě Leoš Kalvoda.


Nyní má v kádru jeho šestadvacetiletého syna Marka, jednoho ze dvou bratrů, dvojčat. Bratr Peter chytal dokonce pravidelně za slovenskou jedenadvacítku. I Marek si za tento národní tým zahrál. „Jak vidno, je to fotbalová rodina,“ poznamenal karvinský kouč.


Stejně jako Kostoláni je v Karviné na zkoušce i Michal Galajda. Odchovanec Baníku Ostrava prošel již několika severomoravskými kluby. Kromě Baníku si zahrál i ve Vítkovicích, Frýdku-Místku, Hlučíně a naposledy v HFK Olomouc. „Je to také hráč té řekněme střední generace, i když je spíš mladší. Uvidíme, jak si povede. Pokud nás přesvědčí, bude dobrou posilou. Ale musí přesvědčit, to platí pro všechny,“ dodal Kalvoda.


Třetím testovaným borcem MFK byl proti Púchovu Samuel Ďurech, odchovanec prešovské kopané. Defenzivní hráč, obránce a navíc levák se hodí každému týmu. „Všichni noví jsou zatím na zkoušce. Odehrají víc zápasů, abychom si je prověřili,“ plánuje trenér MFK OKD.


Karvinští nakonec s Púchovem remizovali 2:2, když soupeř do přestávky snížil a v 70. minutě vyrovnal. „Prostřídali jsme, aby si zahráli i ostatní. V úvodu přípravy potřebují hrát všichni hráči kádru,“ podotkl Kalvoda. Ve středu čeká jeho tým příprava v Olomouci se Sigmou. Doma si Karvinští zahrají zase v sobotu 23. ledna proti polským Pawlowicím (III. liga). Začátek opět v 11 hodin.


Branky MFK OKD: 10. Milosavljev, 11. Kostoláni.


MFK OKD, 1. poločas: Hroš – Hoffmann, Suchý, Buryán, Knötig – Ciku, Kostoláni, Ficek, Milosavljev – Mišinský, Galajda.


MFK OKD, 2. poločas: Hroš – Hoffmann, Suchý, Čeman, Ďurech – Reichl, Kostoláni, Tchami, Milosavljev – Pontus, Látal.