V poli odehráli Karvinští proti svým soupeřům výrazně dobrou partii. V koncovce to bylo podstatně horší. „Pořád tvrdím, že zápasy se rozhodují ve vápně. Je sice hezké, že zdařile kombinujeme a patří nám střed hřiště, ale držení míče ještě zápas nikdy nikomu nevyhrálo. Rozhoduje se jinde,“ našel zásadní problém přípravných výsledků trenér týmu Leoš Kalvoda.


MFK OKD Karviná – SFC Opava 0:2 (0:1)

Zápas s Opavou se sjednal narychlo, pro Karvinou to byla nečekaná vsuvka v tréninkovém programu. Trenér Kalvoda poslal do hry znovu dvě sestavy. Úvod utkání patřil hostům, ale postupně začali přebírat otěže zápasu do svých rukou karvinští hráči. Místo aby gól dali, jej však pět minut před koncem poločasu inkasovali po zbytečném faulu před šestnáctkou.


„Nemilým překvapením pro mě je nezvládání standardek. Nemáme ani obranné, ani ty útočné, což je chyba. Přitom proti Opavě jsme měli vepředu dva dvoumetrové chlapy Pontuse se Staničem, ale nic,“ mračil se kouč Kalvoda.


Chorvat Stanič, který zkoušel štěstí i v Ústí nad Labem, je dalším novým hráčem, kterého Karviná testuje. Hráč se zkušenostmi z třetí německé ligy ale vůbec nepřesvědčil.


Také druhý gól inkasovali Karvinští pár minut před koncem poločasu, tentokrát toho druhého. Kromě držení míče ale nedokázali vymyslet nic účinného. „Koncovka byla jalová,“ připustil Kalvoda, na co se jeho tým nyní pořádně zaměří.


Poté, co si v prvních dvou zápasech zachytal gólman Hroš, se v duelech s Opavou a Pawlowicemi dostalo i na brankáře Kučeru s Kafkou. Trenér Leoš Kalvoda vyzkoušel kromě karvinských dorostenců Janíka, Kubieny, Škuty či Puškáče také Řeka Vasilise, stopera, který hrál ve své vlasti druhou ligu. A co na něj říkal? „No… uvidíme,” netvářil se zrovna nadšeně Kalvoda.


Branky: 40. Čáp, 80. Mezlík.
Karviná 1. poločas: Kučera – Hoffmann, Čeman, Buryán, Janík – Ficek, Pavlík, Slončík, Milosavljev – Mišinský, Stanič
Karviná 2. poločas: Kafka – Hoffmann, Vasilis, Buryán, Janík – Ciku, Pavlík, Puškáč, Tchami – Pontus, Látal


MFK OKD Karviná – Pniówek Pawlowice 1:1 (0:0)


Polský soupeř na úrovni české divize Karvinou moc neprověřil, ale ta jej také ne. V mrazivém sobotním dopoledni se hrálo bez výraznějších šancí.

Z karvinského tábora už odcestovali Slováci Kostoláni s Ďurechem, kteří trenéry nepřesvědčili. Levý bek Ďurech nebyl lepší než karvinští obránci, středopolař Kostoláni nepředčil Pavlíka. „Na tohle se u nových hráčů díváme především. Posily musí být skutečně posilami. Pokud by měly jen zaplnit místo v kádru, nemá smysl si je pořizovat. Navíc cizinci musí být opravdu výrazně lepší než místní hráči,“ upozornil Kalvoda.


Fanouškům se aspoň představili mladíci z karvinské líhně. Kubiena, ačkoliv je pravák, si při zranění Staše (natažený úpon v oblasti třísla) zahrál na pozici levého obránce, ve středu pole zase operovali Škuta s Puškáčem. „Puškáč má teprve sedmnáct let, má ještě čas. U Škuty je hlavní, aby si teď dodělal školu. Proti Opavě jsme celý zápas zkoušeli i Janíka, který mě celkem zaujal, i když předvedl zbytečnou chybu, po které jsme dostali gól,“ hodnotil karvinské dorostence Kalvoda.

Branky: 68. Pontus – 65. vlastní Reichl.
Karviná 1. poločas: Hroš – Reichl, Čeman, Vasilis, Kubiena – Ciku, Škuta, Ficek, Tchami – Opic, Látal
Karviná 2. poločas: Kučera – Reichl, Janík, Vasilis, Kubiena – Ciku, Škuta, Puškáč, Milosavljev – Pontus, Stanič

Další přípravné utkání sehraje Karviná ve středu 27. ledna od 14 hodin s prvoligovým Slováckem. Hraje se samozřejmě opět na umělce v komplexu Městského stadionuv Karviné-Ráji.