Indiáni jako první nastoupili proti Petrovicím. Tým hrající krajský přebor se představili ve velmi dobrém světle a havířovští fotbalisté nakonec byli rádi, že dvěma góly odvrátili debakl. Konečný výsledek 4:2 pro Petrovice přesto trochu zavání překvapením.


„Zkoušeli jsme šest nových hráčů a šli do zápasu z plné přípravy. To se podepsalo na našem výkonu hlavně v první půli. V té druhé se hra už výrazně zlepšila. Navíc jsme doplatili i na horší obutí. Nepřepokládali jsme, že může být karvinská umělá tráva na začátku ledna v tak špatném stavu. Byl na ní navezen písek, který zmrznul, a my hráli vlastně na ledě. Nic z toho ale každopádně nesnižuje výkon soupeře, který hrál velmi dobře,“ uznal trenér Havířova Pavel Rücker.


Následně absolvovali Indiáni pětidenní soustředění. Tentokrát dali před horami přednost sportovnímu komplexu v Albrechticích, kde měli možnost trénovat dvakrát denně na kvalitně připraveném umělém povrchu. Zde odehráli i druhý přípravný zápas, a to s ligovým dorostem Baníku Ostrava. Běhavého soupeře Indiáni jednoznačně přehráli a vítězství 2:1 mohlo být ještě výraznější.


Doposud poslední přípravný zápas sehráli havířovští fotbalisté ve Frýdku Místku s Baníkem Ostrava. Ligový tým vystřídal dvě silné jedenáctky, ve kterých nechyběla ani jedna hvězda týmu. I když měli baníkovci podle očekávání herně navrch, neodehráli proti nim Indiáni vůbec špatnou partii.


Přes konečnou prohru 1:5 se nesoustředili jen na obranu, ale snažili se i držet míč a využít každou příležitost k útoku. V první půli měli dvě velké šance (Pristáš), v té druhé dokonce Valový snížil na 1:3, ale v závěru Ostravané během tří minut dali další dvě branky.


„Předvedli jsme sympatický výkon, což uznali i havířovští fanoušci Baníku. Výkonnostně je samozřejmě Baník někde jinde, ale kluci se snažili hrát aktivně, takže si zaslouží za přístup i předvedený výkon pochvalu. Určitě jsme nezklamali,“ mínil asistent havířovského trenéra Leo Válka.

V sobotu měli hrát Indiáni s druholigovými Vítkovicemi, ale z tohoto utkání sešlo kvůli zdravotním problémům většího počtu ostravských fotbalistů. Nejbližším zápasem tak bude příprava s Albrechticemi, která se hraje ve středu 27. ledna od 17 hodin v Albrechticích. Dalším soupeřem Indiánů pak bude v neděli 31. ledna Hradec nad Moravicí. Tento zápas se odehraje na hřišti v Orlové od 15.30 hodin.

Do přípravy Havířova se dosud zapojilo postupně více než dvacet hráčů. Z možných posil se jeví slibně opora zadních řad Sáblík (Hlučín, Fulnek), dirigent zálohy Dittrich (Petrovice, Karviná) či běhavý Pohoreli (Stará Bělá, Hranice). Trenér Rücker by rád viděl v útoku ještě Sittka z Bohumína. Nadějně se jeví i příchod záložníka Breškovce z Baníku Ostrava. Ten naposledy působil v Opavě a v úterý by se měl po dohodě objevit na prvním tréninku. „Kádr už je prakticky kompletní, čekáme už jen na jednu posilu,“ završil Rücker.