„Zatím je to na hostování do konce léta, ale je tam opce, takže pokud se dohodneme, do Baníku bych přestoupil,“ vysvětluje Jursa, kterého zájem regionální fotbalové jedničky potěšil.


Sám měl minulý týden absolvovat společně s dalším odchovancem Karviné Tomášem Knötigem testy v Brně, jenže jihomoravský klub na intenzitě svého zájmupřekvapivě ubral. „Pořád se to vleklo, a najednou mi volá pan Lička (generální manažer klubu – pozn. aut.), jestli bych nechtěl zkusit štěstí v Baníku. Klub prý potřebuje posílit konkurenci na místě pravého, ale raději levého beka,“ prozradil Jursa, který odehrál valnou část své kariéry jako záložník.


Místo Brna tedy zamířil dvacetiletý hráč do Ostravy. Počítá ovšem i s tím, že by ve svých začátcích v novém působišti mohl skončit třeba v rezervě? „Ta varianta tady samozřejmě je, ale když už o mě Baník projevil velký zájem, tak čekám, že mi příležitost v lize dá. Je to pro mě životní šance, kterou chci chytit za pačesy,“ uvědomuje si Jursa.


Sám přesně nedokáže odhadnout, s jakou bilancí startů v Gambrinus lize by byl spokojen. Jestli to bude pět, nebo třeba jen tři zápasy. „Budu rád za každou šanci. Pokud nebudu spokojen, nebo se mnou nebude spokojen Baník, normálně se vrátím do Karviné na letní přípravu,“ nedělá si zase tak těžkou hlavu z případného nezdaru karvinská naděje.


Hrát o stupínek výše je však tajným snem snad každého fotbalisty ve druhé lize. „Určitě by si každý rád zahrál první ligu. Já nejsem výjimkou. Zatím se s prostředím v Baníku seznamuji, nedovedu ani odhadnout, jakým stylem zde probíhají tréninky, ale snad mám z Karviné dobrou průpravu,“ směje se Jursa při vzpomínce na náročné tréninky Leoše Kalvody.


Jursa má momentálně menší problémy s podkolenní šlachou, takže trénuje individuálně. „Hlavně posiluju. S mužstvem jsem zatím nebyl, ale příští týden by to už mělo být jiné,“ věří Jursa ve společnou přípravu s ostravským áčkem, které 2. února odlétá do Turecka na soustředění.