Do haly Stars v Třinci se sjelo šest českých a dvě polská družstva. A rozhodně se bylo na co dívat. V osmnácti odehraných zápasech padaly krásné góly po úžasných gólových akcích.


Svěřenkyně trenérky Sylvy Bajtkové a její spolupracovnice Ewy Troszokové se střetly s pozdějším vítězem turnaje ze Slovanu Ostrava již ve skupině.


„Holky dokázaly otočit zápasy jak s Goczalkowicemi, tak se Štramberkem a vybojovaly postup do semifinále. Nestačily pouze na Slovan Ostrava, ve kterém měly šance, ale nedokázaly je proměnit,“ přiblížila trenérka Bajtková, která je se svým družstvem teprve na počátku dlouhé cesty.


„Holky jsou společně třičtvrtě roku a teprve se učí. Dávají však do hry srdíčko a hrají s nebývalým zaujetím. Druhé místo v mezinárodním turnaji je pro ně fantastickým úspěchem,“ hodnotil vystoupení děvčat sekretář klubu z Těšína Petr Bajtek.


Do semifinále postoupily Těšíňanky ze druhé pozice ve skupině a utkaly se v něm s aktuálním lídrem druhé ligy Hlučínem. Jména soupeře se nezalekly, neskutečně zabojovaly a po remíze 0:0 rozhodovaly o postupujícím až penalty. V těch byly úspěšnější českotěšínské fotbalistky (proměnily všechny) a nečekaně postoupily do finále.


Tam znovu narazily na skvěle připravený Slovan Ostrava, který jim nedal žádnou šanci a po výborných výkonech zaslouženě celý turnaj vyhrál. Ten byl jinak vcelku vyrovnaný. Kromě asi pěti zápasů nebylo v žádném o vítězi rozhodnuto až do posledních minut.


„Myslím si, že děvčata odehrála celkově velmi kvalitní turnaj s výbornými výsledky. Předvedla se hlavně Jana Sikorová v bráně, která byla vyhlášena nejlepší gólmankou turnaje. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje,“ dodala Sylva Bajtková, jejíž družstvo přešlo od nového roku pod hlavičku FC IRP Český Těšín.


VÝSLEDKY
Skupina A:
Český Těšín – Goczalkowice 3:1, Slovan Ostrava – Štramberk 5:0, Český Těšín – Štramberk 3:2, Slovan Ostrava – Goczalkowice 2:0, Český Těšín – Slovan Ostrava 0:2, Štramberk – Goczalkowice 0:1.
Skupina B: Lubina – Třebovice 10:0, Hlučín – Skoczów 4:4, Lubina – Skoczów 1:3, Hlučín – Třebovice 10:1, Lubina – Hlučín 0:3, Skoczów – Třebovice 5:1.
Semifinále: Český Těšín – Hlučín 0:0, 4:3 na penalty, Sn Ostrava – Skoczów 1:1, 3:2 na penalty
O 7. místo: Štramberk – Třebovice 2:0
O 5. místo: Goczalkowice – Lubina 0:4
O 3. místo: Skoczów – Hlučín 3:4
Finále: Český Těšín – Sn Ostrava 0:3

Konečné pořadí turnaje: 1. Slovan Ostrava, 2. IRP Český Těšín, 3. 1. DFC Hlučín, 4. Wisła Skoczów (POL), 5. Spartak Lubina, 6. LKS Goczałkowice (POL), 7. Kotouč Štramberk, 8. Slavia Třebovice.

Nejlepší hráčka: Eliška Stanjurová (DFC Hlučín)
Nejlepší brankářka: Jana Sikorová (IRP Český Těšín)
Nejlepší střelkyně: Krystyna Kuśnierz (Wisla Skoczów)