Havířovští Indiáni se nejdříve představili v Albrechticích, kde na kluzkém terénu sehráli přípravný zápas s místním Baníkem, účastníkem krajského přeboru.


Zápas přinesl svižný fotbal. První poločas byl vcelku vyrovnaný. Domácí šli do vedení, když se parádně trefil Dorozlo. O vyrovnání se postaral z penalty Šrom.


Ve druhé půli si vytvořili Havířovští převahu, ale vítězný gól už nedali. „Úzké hřiště i kluzký terén sice bránily v lepší kombinaci, ale přesto zápas splnil naše představy. Viděli jsme v akci další hráče a udělali si úsudek o jejich výkonnosti. O tom, kdo u nás zůstane, rozhodnou až další zápasy. Každopádně bychom chtěli kádr ještě trochu rozšířit,“ řekl po zápase kouč Havířova Pavel Rücker.


V neděli se havířovští fotbalisté střetli s dalším celkem krajského přeboru. V Orlové se utkali s Hradcem nad Moravicí. Tento tým se opíral o solidní obranu a přímočarý přechod do útoku.


V prvním poločase se Hradečtí ujali vedení, když se po rohu a chybě Pacanovského prosadili hlavou do prázdné branky. Trenér Rücker opět zkoušel nové tváře a moc spokojen s nimi v první půli být nemohl.


Náladu mu zvedli jeho svěřenci po prostřídání ve druhém poločase. Indiáni očividně zrychlili hru a rázem zcela opanovali hřiště. Jejich soupeř se dostával do útoku jen sporadicky a musel se hlavně bránit. Havířovští hráči nejenže srovnali skóre, ale dotáhli zápas k jasnému vítězství 4:1. Třemi parádními góly se blýskla nová akvizice Breškovec, o čtvrtou branku se postaral Šrom.


„Terén v Orlové byl ideální a Hradec se představil ve velmi dobrém světle. Naše hra se výrazně zlepšila ve druhé půli po prostřídání. V této fázi jsme ukázali naše možnosti, a to jsme ještě přechod do útoku nenacvičovali. Kdybychom už měli některé věci nacvičené, jistě by naše výhra byla ještě výraznější. Chyběla jen včasná nahrávka, ale na tom ještě zapracujeme,“ dodává Rücker.


Ze zkoušených hráčů se vedlo nejlépe Václavíkovi, který odehrál na levé straně zálohy celý zápas a v kombinaci si okamžitě se svými spoluhráči porozuměl. „Václavík působil na podzim v Kravařích. Ty však redukují kádro hráče, kteří tam byli na hostování. O případném působení tohoto hráče i ostatních se rozhodne přibližně do deseti dnů,“ dodal Rücker.