Po tomto zápase měl trenér Pavel Rücker definitivně uzavřít svůj kádr, ale nechal si ještě pootevřená dvířka pro třešničku na dortu. „Hráči, kteří dnes nastoupili do hry, by měli bojovat o místo v základní sestavě. Chyběli nám ještě Sáblík s Vallou a také Giňa musel pro zranění předčasně do sprch, ale o žádných dalších posilách už momentálně neuvažujeme. To by musela přijít jedině výrazná osobnost z vyšší soutěže,“ podotkl Rücker.


Nicméně fotbalový život je pestrý, takže o definitivní podobě havířovského kádru se na sto procent hovořit nedá. „Kdyby přišel ještě jeden hráč, budeme hodně spokojeni,“ řekl neurčitě s úsměvem na rtu Pavel Rücker.


Indiáni rozehráli proti Petrovicím na karvinské umělce solidní partii. Oba týmy se snažily hrát aktivně, takže se diváci určitě nenudili. Havířovští fotbalisté byli rychlejší a dostávali se častěji na dostřel. Největší šance zazdili Sittek a Galajda. Po dvaceti minutách se povedla Havířovanům rychlá akce a po nahrávce Sittka otevřel skóre Pristáš. Stejný hráč se o pár minut později vyhnul ofsajdové pasti a lobem přes vyběhnutého Sabelu zvýšil na 2:0. Další obrovské šance spálili opět Sittek s Galajdou, takže se skóre v první půli už nezměnilo.


Ve druhé části měli Indiáni znatelnou územní převahu s řadou šancí. Skóre už ale změnil pouze novic v havířovském dresu Tomáš Voznica, jenž by měl v útoku Havířova nahradit Davida Souradu, který bude na jaře zkoušet štěstí v nižší rakouské soutěži.


Petrovice, kterým chyběli tři hráči základu, hrozily pouze ze standardních situací a ze hry si vypracovaly jen jednu vážnější příležitost, když nepřehlednou situaci dokázali havířovští zadáci na poslední chvíli odvrátit. Kouče Lokomotivy Dušana Kohuta mrzel hlavně přístup některých hráčů.


„Citelně nám schází Miko. Dnes jsme nebyli tak výbušní jako Havířov, ale s ohledem na to, co nyní trénujeme, je to logické. Do začátku soutěže se náš projev určitě změní. Jediné, co mohu někomu vytknout, je nasazení. S některými hráči si budu muset popovídat o jejich přístupu,“ uvedl po utkání Kohut.

Havířov: Svatoš (46. Pacanovský) – Dutka, Giňa (20. Schovajsa), Aniol, Pohoreli – Sittek, Dittrich (46. Valový), Husárik, Václavík – Galajda (75. Vrobel), Pristáš (46. Voznica).

Petrovice: Sabela – P. Klimek, Bielan, Gill, Suchánek – Kumpán, Reichl, Lukan, Hanusek – Skřížovský (30. Šustr), Juroszek.