Nejprve doma přivítali druholigovou Karvinou, na kterou se týden šetřili. Podlehli sice 0:2, když druhý gól si dal do vlastní brány skluzující Aleš Věčorek, ale drželi se statečně. „Zápas měl tempo, ostudu jsme určitě neudělali. Každopádně splnil svůj účel, protože každé utkání proti soupeři z druhé ligy je pro naše hráče přínosem,“ konstatoval Josef Štěpánek, sekretář orlovského klubu.


V dalším víkendovém utkání proti Stonavě se role obrátily. Orlová měla jednoznačnou převahu, šla i párkrát sama na bránu. De facto suplovala roli Karviné z předchozího zápasu. „Hráči měli tolik šancí, že jsme je ani nestihli spočítat. V některých si počínali velmi laxně, zahodili i penaltu,“ popisoval Štěpánek konečnou výhru Slavie 3:0 (branky Trlifaj, Kopel Urban).


V obou zápasech se v orlovském dresu objevila nová akvizice Jan Urban z Karviné, který hrál naposledy za Petrovice. Proti Stonavě se vytáhlý útočník ihned uvedl pěkným gólem.


Celek Orlové si na tento pátek 26. února pozvaly ke své generálce druholigové Vítkovice. Zápas na vítkovickém vyhřívaném trávníku začíná v 15.15 hodin.