MFK OKD Karviná – Sulko Zábřeh 1:2 (1:1)

Fotbalisté MFK OKD Karviná mají za sebou závěrečný týden přípravy, nyní jim nastává běžný tréninkový cyklus. Mistrovská soutěž začíná pro Karvinou v neděli 7. března, kdy v posledním utkání 17. kola přivítá na svém hřišti pražskou Duklu.


Zábřeh, druhý tým tabulky MSFL, se v Karviné představil v dobrém světle. „Je to kvalitní soupeř. Má v týmu pár hráčů, kteří prošli olomouckou Sigmou, řada borců má druholigové zkušenosti, takže kvalita tam je. To nás ale samozřejmě neomlouvá, měli jsme si s tím poradit daleko lépe,“ chmuřil se po nevydařené poslední zkoušce před mistráky trenér Karviné Leoš Kalvoda.


Svým svěřencům vytknul špatný přístup. „Neběhali, kazili přihrávky. Vrátilo nás to zase na začátek. Každý hráč musí znovu začít především u sebe a zamyslet se, jak bude ve druhé lize vystupovat. Zábřeh jim dokázal, že ještě uplyne hodně vody, než si budou moci říkat páni fotbalisti. Na druhou stranu je to ale dobře, aspoň nebudeme mít nosy nahoře,“ přemýšlel Kalvoda.


Jeho hráči měli první dvě šance, Opicova hlavička byla gólová, Mišinského přehození brankáře také, ale provedení bylo nedůsledné. Po odchodu Látala na hostování do Znojma nemá trenér Kalvoda moc útočných variant. Vlastně mu v týmu zůstali jen tři zakončovatelé: Opic, Mišinský a Pontus. „Musím se modlit, aby se nikdo z nich nezranil. Jinak budeme muset hrát na jednoho útočníka,“ konstatoval kouč MFK OKD.


Bude mít nevydařený výkon z generálky vliv na složení sestavy pro první mistrovské utkání? „Zápas mi ukázal, že někteří hráči, kteří nastupují od první minuty, si svého místa v základu asi zase tolik neváží. Takže jedna, dvě změny přijdou. Ale zase nemůžeme před důležitým vstupem do jara provést v sestavě zemětřesení,“ zůstává Kalvoda spíše opatrný.


V utkání testovali Karvinští poslední dvě nové tváře – Slováka Gottwalda, který už hrál proti Gliwicím, a nově i dalšího Slováka Štajera z Nitry. Oba se ale svezli s výkonem ostatních spoluhráčů. „Hráli poločas, což je hodně málo na to, abychom hned rozhodli, jestli si je necháme. Gottwald nebyl moc výrazný,“ připustil Leoš Kalvoda. Rozhodne se tedy během pracovního týdne na běžných trénincích mužstva.


Branka Karviné: Opic.


Sestava: Kafka – Hoffmann (46. Suchý), Čeman, Buryán, Staš (60. Liolios) – Ciku (15. Kostoláni), Pavlík, Ficek (60. Tchami), Milosavljev (46. Štajer) – Opic, Mišinský (46. Gottwald).