„S přípravou jsem určitě spokojen, protože proběhla bez větších problémů a dala klukům to, co potřebují. V tvrdé přípravě jsme odehráli řadu zápasů, které naznačily, že bychom měli útočit na nejvyšší příčky krajského přeboru,“ myslí si trenér Lokomotivy Dušan Kohut.


Tím samozřejmě myslel atak na druhou příčku, protože patnáctibodový náskok prvního Lískovce už považuje stejně jako drtivá většina ostatních za nedostižitelný.


Ovšem na druhou Čeladnou ztrácí Lokomotiva jen čtyři body. Navíc po problémech několika klubů z vyšších soutěží se hodně diskutuje o možném postupu ze druhého místa, takže tato příčka může být v konečném důsledku hodně lukrativní a Petrovičtí nechtějí ponechat nic náhodě.


Splnit cíl by měla týmu pomoci řada posil, na které bude trenér Kohut hodně spoléhat. Vedení klubu se podařilo získat do kádru zkušené a kvalitní fotbalisty. Ti by měli zvednout výkonnost týmu a dodat mu kompaktnost.


Vesměs se jedná o současné nebo bývalé fotbalisty druholigové Karviné. Zadní řady by měl vyztužit David Gill, který se vrací z Polska. S Michaelem Reichlem se počítá spíš do zálohy a v útoku bude spoléhat kouč na umění Filipa Juroszka.


Po delší odmlce zaviněné zraněním se ještě vrátil do kádru Hanusek. Na druhou stranu se rozloučily Petrovice minimálně na půl roku s Dittichem, který bude hrát na jaře v dresu divizního Havířova. „Na nové hráče hodně spoléháme. Mají nejen velké zkušenosti z vyšších soutěží, ale také herní kvalitu, kterou už jen musí prodat na hřišti,“ uvedl dále Kohut.


Petrovický trenér sice přípravu chválil, ale stoprocentně být spokojen přesto nemohl. „Asi jediné, co mě znepokojuje, je zdravotní stav některých hráčů. Doufám, že do začátku mistrovské soutěže budou všichni v pořádku. Rosťa Klimek se už po zranění vrací do tréninku a nyní upíráme zrak hlavně k Mikovi, kterého trápí svalové zranění,“ přiblížil situaci Kohut.


Petrovičtí střídali v přípravě dobré výsledky s těmi horšími. Lokomotiva dokázala například porazit divizní Orlovou i Havířov, ale také prohrát s Karvinou B nebo Horní Suchou. V těchto zápasech záleželo i na tom, v jakém složení nastoupila.


Nejvíce zápasů odehráli Petrovičtí na turnaji v Orlové, který vyhrají (zbývá jim odehrát dohrávku s Čeladnou). Rozhodující vítězství si připsali v posledním kole. V tom porazili druholigový dorost Baníku Ostrava zaslouženě 2:1.


Výsledky Petrovic v přípravě: MFK Havířov 4:2, Stonava 7:1, Karviná B 4:5, Orlová 2:0, Dětmarovice 3:0, Horní Suchá 2:3, MFK Havířov 0:3, Baník Ostrava U18 2:1.