MFK OKD Karviná – Dukla Praha 1:1 (1:0)

Prokřehlí karvinští diváci sledovali zprvu mírnější aktivitu na straně domácích. Po rohu Hoffmanna hlavičkoval v notném předklonu Pavlík a málem z toho byl gól, když míč skončil těsně nad břevnem.

Bitva o střed pole neměla v první půli vítěze. Domácí to na zmrzlém trávníku dobře zkoušeli z dálky a gólman Dukly Svoboda měl s těmito míči značné problémy. Například s ranou Pavlíka ze třiceti metrů. Aktivnější domácí se snažili o první gól. Tečovaná rána Milosavljeva ještě brankou neskončila, pouze na horní síťce, ale ve 44. minutě už uhodilo. Ještě předtím si Dukla vypracovala první možnost, ale Kulvajt hlavičkoval vedle.


Pak se ale do míče opřel specialista na tohoto soupeře Mišinský a ranou z rohu velkého vápna překvapil Svobodu, jemuž míč odskočil nejspíš na drnu.
Úvod poločasu domácím moc nevyšel, když po zpackaném signálu se do protiútoku vyřítila lavina šesti hráčů Dukly a Suchý celý brejk zastavil takzvaným „dobrým“ faulem. Jinak mohlo být zle.


Varování Karviné nestačilo. Nechala pak totiž zakončovat Gedeona a v 65. minutě i Malého, jehož rána skončila těsně vedle.


Nakonec se soupeř dočkal vyrovnání. Na malém vápně využil centr Šimla střídající Chigou, který překvapivě nehrál od začátku a hlavou skóroval. Pak už hrála zase jen Karviná. Měla více ze hry, avšak všechny útočné pokusy končily nepřesným zakončením. Nakonec ještě brankář Kafka zachránil domácím bod, když v závěru špičkou kopačky vypíchl míč hostujícímu Hanouskovi.


„Vzhledem ke klimatickým podmínkám i faktu, že se jednalo o první jarní zápas, jsme sledovali celkem slušný fotbal. V první půli byla hra vyrovnaná, bohužel jsme Karvinou pustili zbytečně do vedení po nezvládnuté brejkové situaci. Měli jsme ve hře dobré pasáže, ale finále všech akcí jsme neřešili moc fotbalově,“ hodnotil první půli trenér Dukly Luboš Kozel, kterého inkasovaný gól do šatny rozhodně nepotěšil.


Zato mu vyšla střídání. „To ano, po přestávce jsme měli gólovek víc. Ale pořád nám dělaly problémy nakopávané balony. Poradit si s útočnou dvojicí Opic – Mišinský pro nás nebylo snadné. Nakonec je konečná remíza zasloužená,“ dodal mladý kouč Dukly.


V tom se ostatně shodl i s trenérem Karviné Leošem Kalvodou. „Víme o tom, že Dukla má velmi kvalitní tým, přesto nás ztráta bodů mrzí, i když výsledek je asi spravedlivý. Nechali jsme si dát hloupý gól po chybě Milosavljeva, který zbytečně zpracovával balon na prsou,“ zlobil se Kalvoda a vzápětí srbského borce vystřídal.


Přitom Milosavljev byl směrem dopředu hodně nebezpečný, rozhodně více než jeho náhradník Tchami. „To nemělo na změnu v sestavě vliv, pro vystřídání Vlada jsem byl rozhodnutý už před gólem,“ vysvětloval první muž karvinské lavičky.


Branky: 44. Mišinský – 67. Chigou. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Gallo, žluté karty: Staš, Suchý – Malý, Mikula, diváci: 1 357.


Karviná: Kafka – Hoffmann, Suchý, Buryán, Staš – Ciku, Pavlík, Ficek, Milosavljev (75. Tchami) – Opic, Mišinský. Trenér: Leoš Kalvoda.

Další zápas hraje Karviná v sobotu v Mostě.