Ti začali se zimní přípravou 10. ledna a co je důležité, od tohoto data představili na úvodním tréninku všechny své posily. „Některé máme na přestup, jiné na hostování, je to tak půl na půl. Získali jsme čas pro vytvoření dobré party. Když je dobrý kolektiv, je i tréninková morálka na vysoké úrovni a já musím s prací hráčů během zimního období vyslovit velkou spokojenost,“ prohlásil trenér mužstva z města nad Olší Dalibor Damek.


Jak se zdá, Damkovi se zalíbilo pracovat s mladými hráči. Všichni nově příchozí jsou totiž borci, kteří před sezonou či dvěma nastupovali v dorosteneckých týmech Třince či Frýdku-Místku. „U nich máme jistotu, že prošli kvalitní mládežnickou organizací a mohou dál rozvíjet své fotbalové dovednosti. V klubu jsme se rozhodli, že půjdeme takovou to nenásilnou a levnou cestou utváření mladého týmu s perspektivním výhledem do budoucna. Nikam se netlačíme, vrchol týmu, pokud na sobě vydrží pracovat, by mohl přijít za dva, za tři roky,“ míní Damek. Dost možná se Těšín zase vrátí do vytoužené divize.


„Chceme mít postupem času kmenově podchycenou většinu kádru, který bychom před sezonou posílili o jedno nebo dvě zkušená jména. V současné ekonomické situaci se nám tento krok zdá jako nejlogičtější,“ odůvodňuje Damek klubovou strategii.


Z nově příchozích hráčů jsou v týmu Vlachovič (naposledy Oldřichovice) s mládežnickými zkušenostmi z Třince, dále Ganderák z téhož klubu, který přichází z Mostů u Jablunkova a Javorek, který přichází z Dobré, ovšem dorostenecká léta strávil ve Frýdku-Místku.


Kromě toho získal klub brankáře Gradka z Horní Suché, z hostování v Čadci se vrátil Fizek a z Prahy Michal Pietroszek. Po půlroční pauze zaviněné zraněním zahájil trénink i jeho bratr Martin Pietroszek. „Došlo ke zkvalitnění kádru, protože odešel pouze Szmek, a to zpátky do Albrechtic, a Martínek ještě nezačal s tréninkem. Navíc jsme již na přestup z Albrechtic získali gólmana Pytelu, který už je naším hráčem,“ dodal trenér Damek.


Jeho tým měl v letošní zimě možnost trénovat na umělé trávě v Třinci, od příští sezony už bude moci využívat nového sportovního areálu, který nechalo postavit město Český Těšín a jehož součástí bude i nová umělka.


Výsledkům zimní přípravy nepřikládal kouč Těšína velkou váhu. „Odehráli jsme turnaj na umělce v Třinci, ani jednou neprohráli a skončili čtvrtí,“ směje se Damek. „Hlavně šlo o to, aby všichni hráči kádru měli rovnoměrné zápasové vytížení. Zkoušeli jsme nějaké nové varianty a posty v sestavě. Kluci jsou mladí, tvární, dobře se s nimi pracuje. V soutěži budou nabírat zkušenosti a snad se nám podaří skloubit dohromady mladíky s těmi staršími, kteří jsou v menšině,“ přeje si před startem jara Dalibor Damek.


VÝSLEDKY V PŘÍPRAVĚ
Turnaj Třinec, skupina A: Český Těšín – Ustroń 2:2 (Fizek, Šmahaj), Nýdek – Český Těšín 1:2 (Fizek, Groš), Český Těšín – Třinec st. dorost 2:2 (Fizek, vlastní), Vendryně – Český Těšín 2:2 (Groš, Mendrok), Český Těšín – Hnojník 4:2 (Hradečný, Fizek, Béla, Ganderák), Český Těšín – Bystřice 2:0 (Hradečný, Zábelka)
Přadí skupiny A: 1. Vendryně 14, 2. Český Těšín 12, 3. Třinec st. dorost 10, 4. Bystřice 10, 5. Hnojník 5, 6. Ustroń 3, 7. Nýdek2.
O 3. místo: Český těšín – Smilovice 1:1 (Ganderák), 3:4 na penalty


Další utkání: Český Těšín – Dobrá 4:0 (Rac 2, Hradečný, Mendrok), Český Těšín – Horní Suchá 12:1 (Šmahaj 4, Fizek 3, Hradečný 2, Rac 2, Mendrok), Jakubčovice n. O. – Český Těšín 0:0

Těšín nastupoval s těmito hráči: Gradek, Pytela, Malík – Fikoczek, Walach, Vlachovič, Blažek, Rac, Popelka – Mendrok, Pietroszek, Kantor, Fizek, Hromada, Zábelka, Hradečný, Béla – Šmahaj, Javorek, Groš, Ganderák.