Opava B – MFK Havířov 2:1 (0:1)


Značně obměněný tým Indiánů nastoupil k prvnímu jarnímu utkání s úmyslem bodovat. K tomuto cíli měl dlouho hodně blízko, na hřišti favorita dokonce vedl, ale kvůli kolapsu v nastaveném čase vyšel naprázdno.


Od první minuty bylo patrné, že oba celky chtějí rozhodnout zápas vlastní aktivitou. Na hřišti byl proto k vidění kvalitní zápas, kterému dominovala řada osobních soubojů. Opavští, posílení druholigovými hráči A týmu, určitě nečekali tak houževnatý odpor a museli si sáhnout na dno svých sil.


Přestože se hrál svižný fotbal, šance se moc nerodily. Gólmani na obou stranách se vyznamenali hlavně při přímých kopech. Havířovský Dittrich neuspěl, ačkoli mířil přímo do šibenice a jeho spoluhráč Svatoš vytáhl také parádní zákrok.


Čekání na první gól utnul až havířovský Voznica. Ten ukázal po standardní situaci svůj čich na góly a po rohu poslal Indiány nekompromisní střelou ze skrumáže do vedení – 0:1. Branka domácí očividně zaskočila a do konce poločasu nevymysleli ani jednu kloudnou akci.


Od začátku druhé části už to bylo jiné kafe. Opavští se vrhli do ofenzivy a havířovští fotbalisté měli hodně práce s udržením náskoku. Lavinovité útoky Opavy přinesly ovoce v 58. minutě. Giňa se nechal obejít u brankové čáry jako žák a nekrytý Holčák už neměl problém umístit na zadní tyči míč do odkryté klece – 1:1.


Tempo, které nasadili domácí borci před vyrovnáním, bylo opravdu závratné a po vyrovnání se hra rázem opět zcela vyrovnala. Opavané byli nadále aktivnější, ale Indiáni už se dokázali vymanit z tlaku a začali sami nebezpečně hrozit. Chvíli po srovnání se prosadil v osobním souboji asi nejlepší hráč na hřišti Galajda. Ten dokázal vymazat beky a odstavit i gólmana, ale z úhlu nakonec minul o kousek prázdnou bránu.


Pár minut před koncem měl na kopačce rozhodnutí střídající Pištěk. Po akci Glajdy, který prováhal při sóle vhodný okamžik k zakončení, mířil ve stoprocentní šanci těsně vedle.

Když už se zdálo, že zápas skončí zaslouženou remízou, přišel neuvěřitelný zkrat havířovské defenzívy. Ve druhé minutě nastavení zadáci vůbec nereagovali na přihrávku Holčáka, po které se ocitl překvapený Biro sám před Svatošem a mazáckým gólem rozhodl o porážce Indiánů.

„Určitě jsme nezanechali špatný dojem, ale na to se fotbal nehraje. Chyba v závěru nás stále lepší výsledek. Asi nám chyběla časomíra. Kdyby hráči věděli, že už se hraje nastavení, zahráli by předcházející aut jinak. Takhle se stále nutili do aktivní hry a na to jsme doplatili. Výkon je však příslibem do další práce. Tým ukázal, že minimálně na divizi určitě má,“ řekl po zápase kouč Havířova Pavel Rücker.

Branky: 58. Holčák, 90. Biro – 38. Voznica. Rozhodčí: Anýž, žluté karty: 7:1, diváci: 50.


Havířov: Svatoš – Valový, Sáblík, Aniol, Giňa (68. Pištěk) – Sittek, Dittrich, Husárik, Voznica – Pristáš (80. Valla), Galajda. Trenér: Pavel Rücker.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Porubě.