„Dobře víme o tom, že Hlučín je nebezpečný hlavně doma, kde pravidelně sbírá bodíky. Jedeme si tam minimálně pro bod, protože pokud bychom měli ztratit všechny tři, nebyla by už naše situace zase tak bezproblémová, jak v tabulce nyní vypadá,“ správně upozornil na možnost zabřednutí do nebezpečného pásma ohrožení Marek Poštulka, asistent karvinského kouče Leoše Kalvody.


Karvinští se v posledních zápasech potýkali především s koncovkou. Vytvořili si množství šancí, ale proměňování vázlo. Poradil by tedy někdejší skvělý ligový útočník s reprezentačními zkušenostmi Marek Poštulka něco svým svěřencům, hlavně těm ofenzivně laděným? „Určitě by to chtělo větší klid. V rozhodujících momentech si nepočínat zbrkle, uvolnit se psychicky a pokusit se řešit situaci s chladnou hlavou,“ nabízí recept Poštulka.


„Viděli jste sami, že v posledním utkání proti Zlínu se třeba Vláďa Mišinský dokáže dostat do skvělých šancí. Tady nás bota netlačí, jsou tam i další hráči, kteří se kombinačně dokáží propracovat do brankové příležitosti. Je to skutečně spíše o klidu,“ zůstává Marek Poštulka optimistou. Góly podle něj přijdou.


Převratné změny v sestavě by podle trenéra MFK OKD nastat neměly. V zápase se Zlínem byla jen jedna, kdy se do obrany vrátil Suchý místo Čemana. Ale co třeba pozice brankáře? Jakub Kafka udělal proti Zlínu hrubku při třetím gólu. Oklepe se a bude znovu chytat? Neměl by třeba dostat šanci Tomáš Kučera? „V bráně o změně zatím neuvažujeme. V obraně se to asi poskládá trochu jinak, ale mezi tyčemi zůstane naše jednička a tou je Kafka,“ nechal Poštulka nahlédnout do karvinské kuchyně.