V divizi se představí poprvé na jaře na vlastním hřišti havířovští Indiáni. Ti přivítají v neděli od 15 hodin třetí Jakubčovice, ale přestože jsou předposlední, pomýšlí na vítězství. „V naší situaci na nic jiného než plný bodový zisk nemůžeme myslet. Postavení v tabulce nehraje roli, protože celkově je soutěž značně vyrovnaná a první jarní kola naznačila, že rozdíly mezi favority a outsidery mizí. Kluci se na zápas těší a notně pozměněný kádr se chce předvést v co nejlepším světle,“ řekl havířovský kouč Pavel Rücker, kterému budou chybět vykartovaní Schovajsa se Sittkem. Naopak by se měl na hřišti konečně objevit Tomáš Pohorelli, jenž úvod sezony kvůli svalovému zranění vynechal.


Orlovské Slavii se dýchá mnohem lépe, takže v Hulíně může hrát uvolněně. „Bylo by dobré, kdybychom venku zabodovali a pak uspěli i doma, což by znamenalo velmi dobrý vstup do jara,“ přeje si sekretář oddílu Josef Štěpánek.


V krajském přeboru hraje z regionálních týmů doma jen Bohumín. Ten přivítá v nedělním derby Český Těšín. Petrovická Lokomotiva by neměla mít v sobotu problémy se ziskem všech bodů na hřišti doposud nulového Vratimova. Naopak zisk bodů Baníku Albrechtice na trávě vedoucího Lískovce by byl hodně překvapivý, ne-li přímo zázračný.


V I.A třídě nastoupí vedoucí Dětmarovice v domácím prostředí proti Dolní Lutyni v roli obrovského favorita. Sousedské derby slibuje bojovnou podívanou. Stonava se naopak zachraňuje a své domácí zápasy odehraje na umělé trávě v Orlové . Jako první přivítá Raškovice a o potřebě bodovat je asi zbytečné psát. Horní Suchá odstartuje jarní část sezony také doma, a to zápasem s Bystřicí.


Všechny tři zápasy I.A třídy jsou na programu v sobotu. Jednotný začátek všech utkání je určen na 15 hodin.