Spartak Hulín – Slavia Orlová 1:0 (0:0)

V prvním poločase viděli diváci velmi zajímavou podívanou. Slávisté začali dobře a připsali si na své konto první dvě šance. Nejprve minul T. Věčorek hlavou hulínskou branku o půl metru, pak na něj Z. Kadlčák prodlužoval míč, ale T. Věčorek při sprintu zaváhal a u balonu byl dříve brankář.


Hulín odpověděl velkou možností Trnčáka, kterou likvidoval nohou gólman Szarowski. V 19. minutě fauloval F. Kadlčák Mršťáka v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu. Szarowski ji však Václavíčkovi chytil. „Od Filipa Kadlčáka to byla přímo blbost, protože fauloval hráče, který šel ven z pokutového území,“ zlobil se na svého obránce trenér Josef Jadrný.


To ještě netušil, že mu F. Kadlčák připraví další horké chvilky. Když domácí nedali gól ani z penalty, mohli udeřit slávisté. Kušnír se odhodlal k sólovému průniku přes čtyři protihráče, vypracoval stoprocentní příležitost Urbanovi, který postupoval úplně sám na gólmana, ale ten mu balon uzmul z nohy.


Ještě ve 38. minitě utekl po pravé straně Šebek, nahrál Försterovi, jehož pokus z pěti metrů skončil zase jen u gólmana Štěpána. „To už jsem si říkal, že bychom tady mohli něco uhrát. Byli jsme fotbalovější, přečkali penaltu, ale bohužel – druhá půle mě vyvedla z omylu,“ prohlásil kouč Jadrný.


Nejen z omylu, ale hlavně z klidu jej vyvedl především F. Kadlčák. Domácí ve druhé části přišli o vyloučeného Lacigu, čímž akcie Orlové značně stouply. Jenže tím také prakticky skončil veškerý fotbal.


Domácí postupně odcházeli fyzicky a začali bránit bod. Všechny tři jim ale věnoval právě F. Kadlčák, který pokazil rozehrávku, míče se zmocnil Mršťák a nádherně prásknul do balonu – 1:0. „Nebyl to Filipův den. Přihrávku na pět metrů poslal o pět metrů vedle. Tomu nerozumím. Navíc se pak nechal vyloučit za řeči. Vlastní hloupostí jsme se připravili o možnost výhry,“ lamentoval kouč Jadrný, jehož individuální kiksy hráčů začínají už pomalu štvát.


„Jednou je to ten, jindy onen. Dáváme si vlastní góly a ztrácíme body. Takhle to přeci dál nejde,“ rozhazoval kouč Slavie bezradně rukama. Jeho tým mohl v Hulíně přeci jen srovnat, ale gól Z. Kadlčáka pět minut před koncem neplatil pro údajný ofsajd.


Branka: 70. Mršťák. Rozhodčí: Hitzger, žluté karty: 3:3, červené karty: 67. Laciga – 72. F. Kadlčák, diváci: 100.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Hrdina, F. Kadlčák – Šebek (70. Široký), Kušnír, Förster, Z. Kadlčák – Urban, T. Věčorek. Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Rýmařovem.