V čem byl problém? Nedokázali jste se dostatečně vyrovnat s hrou Hlučína?
Nedařila se nám kombinace. Ten terén byl hrbolatý, moc na něm kombinovat nešlo, přitom my máme spíše technický mančaft. Domácí hlavně bojovali, s tím jsme si nějak nedovedli poradit. Ale to není vůbec výmluva. Pro náš výkon omluva prostě není. Zklamali jsme sami sebe i naše fanoušky, kteří nás přišli povzbudit. Dobře to víme.


V předchozích zápasech jste hráli velmi slušně, vytvářeli si šance. Proč to najednou nešlo?
Těžko říct, v Hlučíně nám nevycházelo vůbec nic. Nebyli jsme zkrátka připraveni na způsob boje, který uplatňoval Hlučín. Bylo to v hlavách, nezvládli jsme to a moc nás to mrzí. Já osobně jsem hodně zklamaný z toho, že tým takových kvalit, jakým disponujeme, si nedokáže poradit s hrou podobných soupeřů.


Nebudete na tom teď psychicky špatně?
Jsme opravdu dole, co se dá dělat. Sami jsme se tam dostali, sami se z toho musíme vyhrabat. Hlučín měl jednu šanci, dal nám jeden gól. To vám na pohodě moc nepřidá. Musíme teď zabojovat proti Jihlavě a Vlašimi.


Co se stane, pokud se to nepovede?
Nemá cenu si nic nalhávat, dostáváme se pomalu do pozic, ve kterých jsme se nechtěli ocitnout ani omylem. Musíme prostě dvakrát vyhrát a získat zase klid, jinak prostě budeme hrát o záchranu.


Nemůže teď týmu spíše uškodit fakt, že hrajete dvakrát doma? Nebylo by lepší oprostit se od psychického tlaku venkovními zápasy?
Já myslím, že ne. Už jsme si s tím dokázali poradit v loňské sezoně, proč bychom to nemohli zvládnout znovu? Proti Dukle i Zlínu jsme si potvrdili, že doma umíme přehrát soupeře vysokých kvalit. Musíme se soustředit na koncovku a jít do toho naplno.

Co povede k úspěchu, a tedy k šesti bodům?
Poctivá dřina. Musíme zase jezdit po hřišti na 110 procent, bojovat jeden za druhého. Nic víc než dřina to nemůže být, pokud chceme pomýšlet na úspěch. Možná je dobře, že nejbližší soupeř z Jihlavy teď vyhrál nad Ústím. Mohli by být nahoře a my jim trochu srazit hřebínek. Vlašim bude nejspíše ještě nerozehraná, protože má odložené zápasy. Prvořadý však musí být náš přístup.