Biocel Vratimov – Lokomotiva Petrovice 1:1 (0:0)

Domácí pořadatelé se před utkáním vůbec neobtěžovali s přípravou travnatého hřiště a rovnou si Lokomotivu pozvali na svůj škvárový povrch. Svítilo sluníčko, bylo 20° a ze škváry se vydatně prášilo. „Je s podivem, že ve 21. století se ještě někde hraje na škváře. Ale pokud s tím domácí kalkulovali a věřili, že nás tím překvapí, pak se jim to dokonale povedlo,“ uznal trenér Petrovic Dušan Kohut vydařený taktický plán Vratimova.

Než si jeho svěřenci zvykli na fakt, že se jim do kopaček místo hlíny vrývá škvárové smetí, uběhlo dvacet minut. „Soupeře jsme do šance nepustili, sami jsme si však také nic nevytvořili,“ podotkl Kohut.

Teprve ve druhé části prvního poločasu se začaly rodit šance. Nejprve ze skrumáží neuspěli Šuster ani Reichl, poté následovala velká příležitost Lukana. „Balon mu špatně odskočil a on překopl branku. To byla asi nejvýraznější šance,“ ohlížel se za první půlí trenér Lokomotivy.

Do konce poločasu stihli přidat ještě slušné možnosti opět Šuster s hlavičkujícím Reichlem. Bezvýsledně. „Poločas mohl být 2:0 pro nás. Takhle Vratimov vycítil šanci na úspěch,“ tušil Kohut před začátkem druhého dějství malér.

Domácí se v 64. minutě ujali vedení po rohovém kopu. Obrana Petrovic zaspala a nechala hlavičkovat volného Skoupého. Trenér Kohut reagoval transformací sestavy – začalo se hrát na tři útočníky a jen tři obránce.

Ve velké šanci se pak ocitl Juroszek, přehodil gólmana, míč do brány dorazil Šuster, ale rozhodčí mu odmávali ofsajd. Riskantní hra Petrovic s sebou přinášela šance, ale také otevřená zadní vrátka. Toho mohl využít Horák, kterého ale skvěle vychytal vyběhnuvší gólman Mrkva.

„Za stavu 2:0 už bychom to měli opravdu těžké,“ připustil trenér Kohut. Ten pak sledoval největší šanci svého týmu, ve které Šuster obdržel na malé vápno Juroszkovu přihrávku, ale místo zakončení si míč ještě zpracovával a tak o něj přišel.

Nakonec se hosté dočkali aspoň vyrovnání, když Šuster skákavý centr napálil z otočky do sítě, ale i tak je remíza 1:1 hodně překvapivá.

Branky: 64. Skoupý – 82. Šuster. Rozhodčí: Pobořil, žluté karty: 1:1, diváci: 100.

Petrovice: Mrkva – Kumpán, Bernatík, Bielan, Klimek – Lukan, Reichl, Hanusek, Miko – Juroszek, Šuster. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Frýdlantem n. O.