FK Bohumín – IRP Český Těšín 0:1 (0:1)

Po nečekané porážce od Frýdlantu potřebovali Těšíňané zase bodově zabrat, a tak změnili přístup a mírně i rozestavení svého týmu. „Dá se říci, že v první půli jsme byli jasně lepší a nebýt gólmana Šajera, tak jsme vedli větším než jednobrankovým rozdílem,“ prohlásil trenér českotěšínského mužstva Dalibor Damek.


Jeho svěřenci se hned v 7. minutě dostali do obrovské šance Fizkem, ale gól z toho prozatím nebyl. Stejně jako v případech, kdy se k odraženému balonu dostal Kantor, v další šanci se objevil Šmahaj, a nakonec mohl skórovat Mendrok, kterého ale opět vychytal brankář Šajer.


Když už se zdálo, že Bohumín udrží čisté konto, inkasoval gól do šatny, což jej naštvalo nejspíš ještě víc, než kdyby branku dostal hned na začátku. Ve 44. minutě si na v pořadí šestý rohový kop Těšína naskočil dlouhán Fizek a rozvlnil síť – 0:1.


Ve druhé polovině střetnutí byl již Bohumín mnohem aktivnější, zřejmě po domluvě trenérů v kabině. Snažil se na hosty vyzrát dlouhými balony, které ale k úspěchu nevedly. Šance měli naopak Těšíňané, ale ani Šmahaj, ani Zábelka hubeným skóre nepohnuli. Podařilo se jim jen vyprášit rukavice spolehlivého Šajera.


Více ze hry měli Bohumínští, drželi balon, ale kombinovali často až přespříliš, anebo zbrkle. Gólovou šanci si dlouho nemohli vytvořit. Těšín spoléhal už jen na brejky a vyčkával konec zápasu, zvláště poté, co mu v 80. minutě odstoupil ze hry Hradečný a protože to byl již čtvrtý zraněný hráč hostů, dohrávali tito v desíti. „Domácí nás sice nařkli, že simulujeme a zdržujeme, ale všechna střídání byla opravdu vynucená, máme tam nějaké výrony,“ popisoval trenér Damek.


Jeho svěřenci mohli v 82. minutě výsledek pojistit, jenže Mendrokův pokus vytáhl Śajer z šibenice a nakonec mohli hosté gól spíše dostat, když se v 88. minutě probil k šanci důrazný Gábor, ale i on svou hlavičku neumístil do prostoru ohraničeném třemi tyčemi.

Branka: 44. Fizek. Rozhodčí: Chlebovský, žluté karty: 2:2, diváci: 70.